Parkai, pievos, sodai, miškeliai – gamtos apsuptas Vilnius ne veltui vadinamas žaliausia Europos sostine. Tokias erdves vertina tiek vietiniai, tiek miesto svečiai, o nekilnojamo turto vystytojai įsitikinę – urbanizuojant rajonus, būtinas išskirtinis dėmesys teritorijų apželdinimui.

Prie darnaus ir žalio miesto kūrimo nuolat prisidedanti viena didžiausių nekilnojamojo turto vystymo bendrovių Lietuvoje „Darnu Group“ ėmėsi žaliosios iniciatyvos – per dvi dienas net šešiose skirtingose sostinės erdvėse pasodino beveik 500 medžių. Naujamiestyje, Paupyje, Senamiestyje ir kituose rajonuose nuo šiol žaliuos šimtai naujų pušų, papildytas ir atnaujintas sodas, kuriame augs greitu metu pražysiančios obelys, slyvos, gudobelės.

Naujai pasodinti medeliai papuošė Geležinio vilko ir Pietario gatvių sankryžoje esantį trikampį, Kūdrų parką ir Misionierių sodus, Stepono Batoro gatvę, taip pat dalis medžių skirta žaliosioms miesto zonoms didinti – apsodintas Markučių žaliasis trikampis, senasis kelias į stotį.

„Mums svarbus atsakingas požiūris į gamtą. Neatsitiktinai pasirinkome ir sodinamų medžių skaičių – juo įprasminame Paupio rajone pernai pastatytus 460 butų, kiekvienam jų simboliškai paskirdami po medį mieste“, – sako „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Pasak jos, tokia medžių sodinimo iniciatyva – būdas prisidėti prie Vilniaus, kaip žaliausio miesto vardo išsaugojimo, tai dovana miestui ir jo gyventojams, ateities kartoms. Į medžių projektą „Darnu Group“ investavo 20 tūkstančių eurų.

„Rūpinamės miesto rajonų gyventojų poreikiais. Parinkdami medžius, konsultavomės su kraštovaizdžio specialistais, savivaldybe, klausėme bendruomenių nuomonės, kreipėme dėmesį į tai, kas patiktų gyventojams, būtų naudinga gamtai, paukščiams“, – tikina S. Survilaitė-Mekionienė.

Jos teigimu, metams bėgant medžių sodinimo iniciatyva tampa vis svarbesnė ir sulaukia vis didesnio visuomenės bei vilniečių palaikymo. Nors šiemet susibūrimus pakoregavo pandemija – medžiai, priešingai nei anksčiau, buvo pasodinti be bendruomenių įsitraukimo.

„Labai gaila, kad dėl karantino negalėjome surengti šventės bendruomenėms, pakviesti prisijungti. Vertiname užmegztą ryšį su gyventojais, norime, kad jie būtų patenkinti aplinka, kurioje gyvena. Šiemet kviečiame pasidžiaugti jau pasodintais medžiais, įvertinti naujas žalias erdves“, – komentuoja S. Survilaitė-Mekionienė.

Medžių sodinimo iniciatyvas „Darnu Group“ organizuoja ne vienerius metus. Užbaigusi „Antakalnio terasų“ projektą, bendrovė Vilniaus miestui padovanojo beveik 900 medžių – tiek, kiek gyvenvietėje buvo pastatyta butų. Tuomet specialiai Vilniuje buvo pasodintos 169 eglės, 141 beržas, 381 pušis ir 163 ąžuolai – visa tai atspindėjo atitinkamus „Eglių terasų“, „Beržų terasų“, „Pušų terasų“ ir „Ąžuolų terasų“ projektuose įrengtų butų skaičius.

550 medžių buvo pasodinti Vingio parke ir Neries pakrantėje Žvėryne, Antakalnyje, kai kuriose vietose netoli jų buvo įrengti ir basomis kojomis vaikščioti skirti takai – tai dar viena įmonės dovana lankytojams.

„Urbanizuodami miestą, nepamirštame ryšio su gamta. Ir toliau tęsime jau tradicija tapusią iniciatyvą – žalios erdvės yra vienas svarbiausių aspektų, lemiančių gerą žmonių savijautą“, – sako S. Survilaitė-Mekionienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

32 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist