Rugsėjo 19 d. vakarą Energetikos ir technikos muziejuje, Vilniuje, įvyko 3-ioji vieša konsultacija dėl rengiamo UNESCO pasaulio paveldo vertybės, Vilniaus istorinio centro, valdymo plano. Renginio metu pristatyta Valdymo plano dalies, veiksmų plano, struktūra ir siūlomos priemonių kryptys. Po pristatymų, dalyviai buvo kviečiami diskutuoti grupėse. 

Susitikimo metu taip pat pristatyta informacija apie pradedamą rengti UNESCO Pasaulio paveldo sąraše esančios vertybės (Vilniaus istorinio centro (Nr. 541) Vilniaus senamiesčio (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 16073) ir jo apsaugos zonos specialųjį tvarkymo planą. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos kancleris Darius Kvedaravičius pasidalino rengiamo teritorijų planavimo dokumento tikslais ir uždaviniais. Specialiojo plano rengėjų atstovas, architektas ir projekto vadovas Nerijus Siciūnas apžvelgė projekto etapus ir planuojamas konsultacijas su visuomene. Daugiau informacijos apie projektą rasite Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos svetainėje. 

Po šio pranešimo Vilniaus istorinio centro valdymo plano rengėjai pristatė veiksmų plano projektą. Agentūros „The Critical“ tyrimų vadovas  Eugenijus Kaminskis aptarė  šio plano, struktūrą, kurią  sudarys keturi sluoksniai: 1. Atsparumas; 2. Apsauga ir subalansuotas vystymas; 3. Bendruomenės ir 4. Gyvybingumas. Kiekvienam iš šių sluoksnių formuojami atskiri tikslai, kurių įgyvendinimui veiksmų  plane numatomos trumpos ir ilgos trukmės priemonės. Siūlomas priemonių kryptis detaliai apžvelgė ir pakomentavo Valdymo plano koordinatorė Rugilė Balkaitė Puodžiūnienė.

Po pristatymų ir klausimų-atsakymų sesijos dalyviai buvo kviečiami diskusijai mažesnės apimties teminėse grupėse, kur jų įžvalgas, patirtis ir komentarus fiksavo Valdymo plano rengėjai, savo sričių ekspertai.  

Visos gyventojų išsakytos pastabos, pateiktos tiek susitikimo metu, tiek raštu (prieš ir po renginio), yra vertinamos ir atitinkamai įtraukiamos į Valdymo plano projektą. Galutinę šio dokumento versiją planuojama pristatyti ir aptarti su miestiečiams 2023 m. lapkričio 30 d.  

Trečiosios konsultacijos su miestiečiais apibendrinimas ir vykusių diskusijų aprašymas bus pateiktas iki spalio mėnesio pabaigos.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

26 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist