AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo procedūras. Pratybos netoliese įsikūrusiems gyventojams ir verslams įtakos neturėjo, vilniečiams šiluma ir karštas vanduo tiektas kaip įprastai.  

Pratybų scenarijuje buvo numatyta gaisro imitacija kuro rezervuare, todėl elektrinės teritorijoje buvo galima matyti dūmus. Atsižvelgiant į geopolitines aktualijas, gaisrą esą sukėlė kovinis dronas, inscenizuoti ir žmonių sužeidimai, kibernetinės atakos veiksmai.  

Didžiausias šilumos ir karšto vandens tiekėjas Lietuvoje, valdantis Vilniaus termofikacinę elektrinę Nr. 2, tokio masto pratybas rengė pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios. Jos leido patikrinti ne tik reakciją į nenumatytą situaciją, bet ir praktiškai įtvirtinti nuolat lavinamus įgūdžius.  

„Pasiruošimas netikėtoms situacijoms ir efektyviam ekstremalių įvykių valdymui privalo būti prioritetas bet kurioje energetikos objektus valdančioje įmonėje, todėl rūpinamės darbuotojų mokymu ir jau turimų įgūdžių tobulinimu, žinių įtvirtinimu pratybose. Atsižvelgdami į įvykius regione ir kaimyninėse šalyse, reguliariai atnaujiname savo reagavimo į netikėtas situacijas planus. Šios jungtinės pratybos, kuriose dalyvavo ir kitos institucijos, sustiprins ekstremalių įvykių valdymo įgūdžius ir leis tobulinti pasiruošimo planus“, – sako AB Vilniaus šilumos tinklų generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.  

Šią vasarą bendrovė rekonstravo elektrinėje esančius gaisrinio vandentiekio tinklus, darbuotojai atnaujino praktines pirmosios pagalbos žinias, todėl pratybos padėjo įtvirtinti turimus gebėjimus.    

Reaguoti į ekstremalų įvykį treniravosi ir savo įgūdžius tobulino ne tik elektrinės darbuotojai. Jungtinėse pratybose dalyvavo ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ugniagesiai gelbėtojai, Greitosios medicinos pagalbos medikai, nepriklausomi stebėtojai iš civilinės apsaugos institucijų.  

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pratybų vadovo, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus viršininko Roaldo Kepalo, valdant ekstremalias situacijas itin svarbus bendradarbiavimas ir efektyvus tarpusavio veiksmų koordinavimas.  

„Pratybos tokiuose objektuose tobulina skirtingų institucijų sąveiką, efektyvų tarpusavio veiksmų koordinavimą, kurie svarbūs sėkmingam ekstremalaus įvykio suvaldymui. Džiaugiamės pratybų iniciatyva ir sklandžiu bendradarbiavimu“, – sako R. Kepalas.

Reaguodami į aktualijas AB Vilniaus šilumos tinklai nuolat atnaujina ekstremalių situacijų valdymo planus ir peržiūri reagavimo į nenumatytas situacijas procesus, investuoja į darbuotojų pasirengimą reaguoti į nenumatytas situacijas ar ekstremalius įvykius. Pratybų rezultatai bus analizuojami ir leis toliau stiprinti pasirengimo lygį. 

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist