Vilniaus savivaldybės tarybai dar kartą pritarus pokyčiams daugiafunkcio komplekso, į kuri įeina Nacionalinis stadionas, projekte, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) planuoja vertinimą pateikti per vieną arba dvi savaites. Išankstinės pozicijos Tarnyba šiuo klausimu nepateikė.

„Nenorėdami spekuliuoti šiuo visuomenei aktualiu klausimu ar teikti nepamatuotų vertinimų, kaip ir žadėjome, per 1–2 savaites pateiksime poziciją dėl savivaldybės pateiktų argumentų, detaliau išnagrinėsime pakeitimus, kuriuos savivaldybė prieš svarstydama projektą Taryboje atliko“, – Eltai perduotame komentare pažymėjo VPT.

„Atsakant į klausimą, kokie tolesni Tarnybos veiksmai, prašome palūkėti minėtos detalesnės savivaldybės projektų pakeitimų ir argumentų peržiūros, nes tai turės įtakos tolesniems sprendimams“, – teigia Tarnyba.

Vis tik VPT akcentavo, kad atnaujintame projekte nebuvo atsižvelgta į visas Tarnybos pastabas.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos balsų dauguma pakoreguotam daugiafunkcio komplekso koncesijos projektui buvo pritarta, nors Viešųjų pirkimų tarnyba jau anksčiau minėjo, kad pirminiu jos vertinimu, į dalį esminių pastabų nebuvo atsižvelgta ar atsižvelgta nepilnai, nepateikiant svarių argumentų“, – akcentuojama komentare.

ELTA primena, kad vasario pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė pokyčiams, numatytiems sostinės daugiafunkciame projekte.

Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Jos savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti iki 2026 metų pabaigos. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

V. Benkunsko teigimu, po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 1,2 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 157,2 mln. eurų. Skaičiuojama, statybos darbai pabrango 27,1 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 13 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad 38,1 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist