Vilniaus savivaldybė svarsto su „Lietuvos geležinkeliais“ pasirašyti sutartį, pagal kurią pertvarkius geležinkelio stoties teritoriją, čia galėtų įsikurti ministerijų miestelis, kongresų centras ar pati savivaldybė.

Savivaldybės taryba šią savaitę ėmėsi svarstyti siūlymą pasirašyti sutartį su „Lietuvos geležinkeliais“ ir jos antrine įmone „LTG Infra“, valdančia teritoriją tarp Tūkstantmečio, Iešmininkų, Prūsų, Dariaus ir Girėno bei Panerių gatvių.

„Tai yra apie 56 ha teritorija su gretimybėmis. Tikslas yra įveiklinti šią teritoriją komercijos principu, kadangi ateinantis „Rail Baltica“ projektas turi savo pasekmes, ir „Lietuvos geležinkeliams“ ši teritorija nebus tokia didelė reikalinga“, – šią savaitę tarybos nariams sakė Vilniaus savivaldybės administracijos patarėja Laura Kairienė.

Anot jos, ši vieta, esanti netoli senamiesčio ir prie pat stoties rajono, kurį planuojama pertvarkyti įgyvendinant stoties konversijos „Vilnius connect“ projektą, galėtų tapti „daugiafunkce, visą parą funkcionuojančia teritorija“.

Numatytą teritoriją kirstų „Rail Baltica“ vėžė, joje yra ir kultūros paveldo objektas – grįžratis, specialus įrengimas vagonams pasukti į kitą kelią. 

„Siūlymas yra, kad galėtų čia kongresų centras įsikurti, yra minčių, galbūt miesto savivaldybę čia iškelti ar net ministerijų miestelį“, – kalbėjo L. Kairienė.

Pasak jos, dėl konkrečios idėjos dar nėra apsispręsta – sutartimi būtų įsipareigojama parengti vietovės detalųjį planą, tuomet vyktų urbanistinis konkursas.

Savo ruožtu R. Šimašius tikisi su „Lietuvos geležinkeliais“ sutarti dėl konkretesnių detalių.

„Tikiuosi, kad pavyks daugiau konkretumo išlaužti, nes bent jau man su ankstesne vadovybe, atrodo, kad sparčiau viskas vyko, o dabar kol kas, matosi, neįsivažiavo vadovybė. Galbūt ir pavyks sukonkretinti kai kuriuos dalykus, nes kai kas tame susitarime ir užapvalinta, kai kuriuos dalykus, norėtųsi aiškesnių ir terminų, ir visko“, – kalbėjo R. Šimašius.

L. Kairienė sako, kad teritorijoje yra apie dešimt pastatų, kuriuos reikėtų įvertinti, ar jie nepriskirtini kultūros paveldo objektams.

„Iš esmės, būtų geriau, kad visi pastatai liktų, išskyrus jei jie trukdo esminei infrastruktūrai“, – kalbėjo R. Šimašius.

Meras sako, jog apie sostinės savivaldybės planus informuota ir Vyriausybė.  

„Mano pasitarus su kolegomis mintis, kad čia yra tinkamiausia vieta Vyriausybės įstaigų miesteliui, ir kongresų centrui, ir, tiesą sakant, manau, kad jei svarstytumėme, kur toliau miestą plėtoti – ir pačios savivaldybės funkcijų kėlimą į tą vietą, turėtumėme bent jau svarstyti“, – kalbėjo R. Šimašius.

Autorius Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

38 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar nuo sausio 1 d. didės jūsų atlyginimas/išmokos/pensijos?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist