Miestas

Vilniaus miesto savivaldybei bus perduoti 929 miško žemės sklypai

Nacionalinė žemės tarnyba Vilniaus miesto savivaldybei valdyti patikėjimo teise perduos net 929 miško žemės sklypus. Miškų ūkio paskirties žemės sklypai savivaldybei bus perduodami valstybinei funkcijai atlikti – juos prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti.

Numatytus žemės sklypus planuojama perduoti šiuo metu rengiamu Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“.

Nacionalinė žemės tarnyba įvertino Vyriausybės nutarimo projektą ir iš esmės pritarė, kad 929 miško sklypai būtų perduoti Vilniaus miesto savivaldybei.

 

Numatomi perduoti miško sklypai yra išsidėstę po visą Vilniaus teritoriją. Tai ir Antakalnį juosiantys miškai, įskaitant Valakampius, ir Žvėryne, Verkiuose, Pavilnyje ar kitose miesto dalyse esantys miškai. Nemaža tokių miškų dalis yra saugomose teritorijose – Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose ar draustiniuose. Kai kurie iš perduodamų miško sklypų yra miško parkų ribose: tai – Jamonto (Jomanto) parkas Baltupiuose, Lūžių parkas Viršuliškėse ir pan.

Miškai užima daugiau kaip trečdalį visos Lietuvos sostinės teritorijos, todėl Vilnius pelnytai yra vadinamas žaliuoju miestu.

Vyriausybei priėmus nutarimą „Dėl valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais Vilniaus miesto savivaldybei“, Nacionalinė žemės tarnyba perduos Vyriausybės projekte numatytus miško sklypus savivaldybei valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise. Savivaldybė galės nevaržomai, kiek tai neprieštaraus teisės aktų nuostatoms, įgyvendinti Lietuvos Respublikos miškų įstatymo 5 straipsnio 51 dalyje  nurodytą valstybinę funkciją, t. y. prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti jai viešosios paskirties rekreacijai ir poilsiui patikėjimo teise perduotus valstybinės miško žemės sklypus.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytas
Vytas
1 metus

Kada pradėsim pagaliau skirti, miestą (urbanizuotą teritoriją), nuo miško (gamtinių teritorijų)? Miestams turi priklausyti urbanizuotos, užstatymui ir ūkinei veiklai skirtos teritorijos, su nedideliais miestiečiams skirtais želdynais, kurie gali būti miesto sprendimu transformuojami, keičiami, perkeliami ar naujai sukuriami. Tuo tarpu miškai (gamtinės teritorijos), negali būti urbanizuoajamos (užstatomos). Jos turi priklausyti girininkijoms ar saugomų teritorijų administracijoms, bet tikrai ne miestams. Visus parkus ir miškus reikia išimti iš miestų teritorijų. Įstatymai turi būti rengiami miestams (urbanizuotoms teritorijom) ir miškams (neurbanizuojamoms teritorijoms) atskirai.Tai du vieni kitiems prieštaraujantys dalykai,- miestas (urbanizuota teritorijai žmogaus ūkinei veiklai vykdyti) ir miškai (natūrali, neurbanizuojama teritorija su labai ribojama žmogaus ūkine veikla). Miškai… Skaityti daugiau

aaaa
aaaa
1 metus

puikios naujienos, savivaldybė daug labiau rūpinasi miškais nei NŽT. Čia visuomenė duag kelia nepasitenkinimo dėl kelių medžių parkuose, bet realybė tokia kad savivaldybei priklausančiuose miškuose nevykdami ūkiniai kirtimai. Pamatysite ateityje būten Vilniuje esantys miškai bus daug natūralesni nei Labanore.

Antakalnietis
Antakalnietis
1 metus

o parduoti juos galės? Dargiui, Avuliui ir Co?

menesis
menesis
1 metus
Atsakinėti į  Antakalnietis

Negalės, “perduoti patikėjimo teise”.

Blogai
Blogai
1 metus

Jau tįsta seilės statybinikams .. Bus paprasčiau susitarti sklypukus formuoti ’prie miškelio’

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button