„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2017 metų sausio mėnesio reikšmė išaugo 0,3%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių ūgtelėjo 5,6% (2016 metų gruodį metinis augimas sudarė 5,5%).

Teigiami butų kainų pokyčiai 2017 metų sausio mėnesį buvo užfiksuoti Vilniuje ir Kaune. Sostinėje užfiksuotas 0,4% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1.423 Eur (+6 Eur/m²). Nuo pastarojo žemiausio butų kainų lygio Vilniuje, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, butų kainos vidutiniškai išaugo 23,3% (+269 Eur/m²). Kaune sausio mėnesį užfiksuotas 0,2% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pakilo iki 986 Eur (+2 Eur/m²). Klaipėdoje ir Panevėžyje butų kainų pokyčių nebuvo užfiksuota ir vidutinė kvadratinio metro kaina sausio mėnesį atitinkamai sudarė 1.013 Eur ir ir 559 Eur. Tuo tarpu Šiauliuose užfiksuotas 0,1% kainų sumažėjimas ir vidutinė kaina siekia 595 Eur/m2.

Per paskutinius dvylika mėnesių butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 7,1%, Kaune – 4,3%, Klaipėdoje – 2,4%, Šiauliuose – 4,8% ir Panevėžyje – 5,2%.

„Tradiciškai sausio mėnuo nekilnojamojo turto rinkoje būna vienas mažiausiai aktyvių periodų. Todėl simboliška ir logiška, kad sausį butų kainos kilo būtent dviejuose didžiausiuose ir šiuo metu aktyviausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje ir Kaune. Remiantis valstybės įmonės Registrų centro duomenimis, šių metų sausio mėnesį Vilniuje buvo sudaryta 11 proc. daugiau butų pirkimo sandorių (792) nei 2016 metų sausį (712). Tuo metu Kaune sandorių prieaugis siekė 19 proc.: 2017 metų sausį sudarytas 321 sandoris, 2016 metų sausį – 269 sandoriai. Beje, lyginant sausio mėnesio statistiką, galima pastebėti, kad šių metų sausio rezultatas Kaune yra antras pagal dydį miesto istorijoje. Daugiau sandorių sausio mėnesį buvo sudaryta tik 2007 metų sausį (370 sandorių). Tad tai dar vienas iš įrodymų, kad Kauno būsto rinka vis rimčiau bunda iš buvusio sąstingio, iš kurio šis miestas pradėjo vaduotis tik 2014 metais“, – teigia Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist