Vasaros pabaigoje nuo Vilniaus Žaliojo tilti planuojama nukelti esančias instaliacijas. Jos ant tilto stovėjo nuo 2021 metų balandžio ir kėlė aršias diskusijas tarp miestiečių: vieni piktinosi, kad nesupranta tokio meno ir reikia jas nukelti, kitiems norėjosi kažko kito, o patiko jos tik nedaugeliui. Instaliacijos miestui kainavo per 18 tūkstančių eurų. Plačiau apie tai LNK kalbina Vilniaus miesto merą Valdą Benkunską.

– Kaip atrodys Žaliasis tiltas rudenį? 

– Prieš kelis metus buvo konkursinė programa „Kurk Vilniui“ ir buvo pasiūlyta idėja – apipavidalinti Žaliojo tilto postamentus. Sprendimas buvo laikinas. Praėjo 2 metai. Rudeniui artėjant rugpjūčio mėnesį yra ruošiamasi nukelti instaliacijas ir sutvarkyti Žaliojo tilto visą infrastruktūrą, sutvarkyti, kad viskas būtų estetiška, tvarkinga. Planuojamas netradicinis apšvietimo sutvarkymas ir tikrai nebus jokių naujų skulptūrų, bet tiltas pagražės, visa aplinka pagerės ir vilniečiai, miesto svečiai galės džiaugtis gražia nauja vieta. 

– Kas bus, kai bus nuimtos instaliacijos? Ar tiesiog bus tuščia? 

– Taip, kol kas. Kol nėra genialios idėjos, kuri tenkintų plačiosios visuomenės interesus, tol skubėti su naujomis laikinomis skulptūromis nematau jokio reikalo. 

– O kada skelbsite konkursą? 

– Pradėčiau nuo diskusijos – ar ten kažko reikia. Esminis klausimas gali būti – ar tai, kad ten kažkada sovietmečiu buvo užkeltos tarybinę valdžią ir sistemą šlovinančios skulptūros ir jas nukėlus būtinai turi kažkas atsirasti? Kitas esminis klausimas, galbūt Žaliasis tiltas turi būti apie žalumą ir nebūtinai turi atsirasti naujos skulptūros. Konceptualios diskusijos, man atrodo, gali būti, tačiau negali būti priimti skuboti sprendimai, kad kažką nukėlus, turi būti pastatyta kažkas naujo. 

– Kaip manote, kada bus priimtas sprendimas? 

– Tikrai neforsuoju ir neskubėsiu nei su diskusijomis, nei su sprendimu. Man atrodo, tokie dalykai, kaip viešųjų erdvių įamžinimas, įprasminimas ar kažkokių asmenybių, ar istorinių įvykių, turi organiškai gimti iš visuomenės. Čia papildomo politinio akseleravimo tikrai nereikia. Gali būt, kad tai yra dešimtmečių klausimas. 

– O kur bus padėtos nuimtos instaliacijos?  

– Tai yra Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybė, nes, pagal su autorių pasirašytą sutartį, jos yra perduotos miestui. Mes jas laikinai pasaugosime ir siūlysime privačioms meno galerijoms. Tai yra artimiausios ateities klausimas. 

– Nemokamai planuojate atiduoti? 

– Turbūt paskolinimas. Tačiau jei meninę išraišką turintis daiktas randa savo prasmę kažkokioje miesto viešojoje erdvėje, tai piniginis klausimas. O perdavimo klausimas yra antraeilis. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist