Miestas

Užupiečiai reikalauja pakeisti sprendimą dėl Užupio pašto uždarymo: žada imtis visų įmanomų priemonių

Užupio bendruomenė oficialiai kreipėsi į AB Lietuvos paštą ir eilę valdžios institucijų, reikalaudama peržiūrėti ir atšaukti sprendimą uždaryti 7-ąjį pašto skyrių Užupyje adresu Krivių g. 4, Vilniuje. „Užupio bendruomenės Senatas, detaliai apsvarstęs Lietuvos pašto planus, bendru sutarimu priėmė sprendimą imtis visų įmanomų priemonių, viešumo ir aktyvizmo, kad Užupio paštas būtų išsaugotas“ – komentavo Senato pirmininkas Algimantas Lekevičius.

Užupio Respublika drauge su Lietuvos paštu dar 2016 m. yra iškilmingai paskelbę Užupio paštą Užupio vertybe, norėdami atkreipti dėmesį į pašto pastato, veiklos, paslaugos, darbuotojų, sukurtų santykių su užupiečiais kaip visumos vertę ir svarbą.

„Tai nėra tik eilinis Lietuvos pašto Vilniaus skyrių. Tai yra Užupio paštas, kuris kartu su Užupio Respublikos Konstitucija, Prezidentu, Parlamentu, kalendoriumi, valiuta ir kt. yra Užupio Respublikos valstybingumo sudėtinė dalis. Centrinis Užupio paštas – atskaitos taškas, matuojant atstumus tarp valstybių ir miestų. Užupio Respublika – gyva legenda ir nuolat vystomas Vilniui dovanotas kolektyvinis kūrinys, o dėl Užupio Respublikos Užupis – traukos vieta vilniečiams, taip pat turistams iš Lietuvos ir užsienio.

 

Užupio paštas yra Užupio Respublikos strateginis objektas, kaip AB Lietuvos paštas yra Lietuvos Respublikos nacionaliniams saugumui užtikrinti svarbi įmonė. „Atitinkamai juo rūpinamės ir ginsime“ – žadėjo bendruomenės Senato pirmininkas Algimantas Lekevičius.

Informaciniame pranešime ant Užupio pašto durų Lietuvos paštas skelbia, kad „veiklos perkėlimas“ (de facto uždarymas) numatomas dėl pačių gyventojų patogumo, tariamo geresnio paslaugų prieinamumo. „Labai ačiū Lietuvos paštui už rūpestį, tačiau tokio sprendimo mums visiškai nereikia, jis mums nesuprantamas. Dar daugiau, šis sprendimas mums yra skaudus ir žalingas“ – replikavo užupiečiai.

Lietuvos paštas tvirtina, kad skyrius įsikūręs prastos būklės patalpose, patalpos nepritaikytos darbuotojų ir klientų poreikiams. Tačiau pati įmonė neinvestavo į šias patalpas ir jų pritaikymą. Lietuvos paštas taip pat nurodo, kad klientų srautas šiame skyriuje nėra didelis. Tačiau tiesa ta, kad skyriuje dažnai susidaro eilės, o Užupyje ir Paupyje dar niekada negyveno tiek gyventojų, kiek dabar ir jų dar daugės (dėl vykdytos ir tęsiamos nekilnojamojo turto plėtros, gamyklinių teritorijų konversijų į gyvenamąsias teritorijas). Užupiečiai tvirtina, kad jiems svarbus pašto paslaugų prieinamumas, pasiekiamumas savo kaimynystėje ir judant darniai – pėsčiomis.

 

Svarbus ir Užupio paštininkų darbo vietų išsaugojimas. „Mus pasiekė nerimą keliančios žinios, kad Lietuvos paštas darė spaudimą skyriaus darbuotojams – vertė palikti darbą tariamai „savo noru“. Dalis žmogiškai neatlaikė šio spaudimo. Tokia praktika – absoliučiai nepriimtina, juk kalbame apie valstybei priklausančią įmonę, deklaruojančią organizacijos brandos virsmą! Nežinome, ar tai buvo atsitiktinis sutapimas, tačiau 2016 metais 7-ąjį pašto skyrių paskelbus Užupio vertybe, nedelsiant į „užtarnautą poilsį“ buvo išleista šio skyriaus viršininkė, kūrusi nuoširdžius santykius su savo klientais užupiečiais.” – komentavo Užupio bendruomenės administratorius ir personalo vadybos ekspertas Sakalas Gorodeckis.

Užupiečiai tikisi, kad Lietuvos paštas, jo valdyba, ministrai ir kiti atsakingi asmenys skirs deramą dėmesį šiam unikaliam klausimui ir sprendimas dėl Užupio pašto bus artimiausiu metu persvarstytas. Pašto skyriaus išsaugojimo klausimas 2022 m. vasario 2 d. bus aptartas su Senamiesčio–Žvėryno (Nr. 1) apygardoje išrinkta LR Seimo nare ir pirmininke Viktorijai Čmilytei-Nielsen (18 val. Senamiesčio seniūnijoje numatytame susitikime).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gallija

Pašto pastatas kažkam reikalingas?

bumas

Tai matyt jau sąmonigas ir gerai organizuotas Šimašiaus ir jo neo-komunistų daugumos trendas. Žiauriai mažinti socialinių paslaugų prieinamumą nukreipiant bejėgius gyventojus ir jų link privačių tiekėjų. Naikinami paštai (pavilnys, užupis etc) bibliotekos, vaikų darželių biznis atiduotas į privačias (ir politiškai afilijuotas) rankas. Na bet siaurinamos gatvės, tai matyt jis galvoja, kad tas ant to.

Tomas

Prie ko cia Simasius? Imones nebeskiri nuo savivaldybes?

...

Nu va, pasirodo Šimašius jau ir Lietuvos paštui vadovauja. Įdomu kaip gi jis visur suspėja?

Na seno pabaiga tai naujo pradžia

Girdėjau susirinkę visi norintys pakakos 🌝

Tonis Bleras

Su tais pašto “efektyvinimais” uždarymais jau baisiai įsisiautėjo neolibai. Kokia prasmė iš tokio pašto, jei turi du kilometrus pėdint registruotą siuntinį pasiimt. Paštas, kaip ir ligoninės, keliai, infrastruktūra yra pačios svarbiausios valstybės išlaidos, kurioms negali būti taupoma.

...

2km yra juokingas atstumas. Juk ligoninių kas 2km nėra, ar pagal jus turėtų būti?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button