MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Sužinokite, kurie 29 sostinės daugiabučių kvartalai pateko į renovuotinų sąrašą

Vilniaus taryba vasarį pritarė kvartalų atnaujinimo programai – numatyti 29 sostinės senųjų daugiabučių kvartalai, kuriuos būtina skatinti atsinaujinti. Įgyvendinus kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą, labiausiai laimėtų patys vilniečiai, kurių būstai sutaupys energijos ir išaugs jų gyvenamosios vietos vertė, patrauklumas, perspektyva. Programa identifikuoja labiausiai energiškai neefektyvius kvartalus, kuriuose renovacijos ir modernizavimo procesas jau pradėtas. Savivaldybė skatins daugiabučių gyventojus greičiau užbaigti renovaciją bei sutelks Europos Sąjungos, miesto ir gyventojų investicijas kompleksiniam kvartalų atnaujinimui.

Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ yra parengusi kvartalų energinio efektyvumo didinimo galimybių studiją. Joje savivaldybės teritorija buvo padalinta į 443 kvartalus (7467 namai), atliktas išsamus jų vertinimas pagal įvairius kriterijus ir atrinkti 29 kvartalai su 755 daugiabučiais, kuriems būtina atnaujinti.

Atrenkant kvartalus, atsižvelgta ir į strategines miesto plėtros ir vystymo kryptis, siekį keisti apleistų buvusių pramonės objektų teritorijų veidą centrinėje miesto dalyje, formuoti modernų miesto vartų įvaizdį.

Atrankoje taikytas daugiakriterinis vertinimo metodas – kvartalų pastatų energinis efektyvumas, poveikis aplinkai, socialinė ir demografinė situacija, kvartale atnaujintų daugiabučių gyvenamųjų namų bei šilumos tinklų apimtis. gatvių ir viešųjų erdvių apšvietimo tinklų ir susisiekimo komunikacijų būklė.

Programa kiekvienais metais bus peržiūrima ir, atsižvelgiant į kvartaluose esančių daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojų iniciatyvą, gali būti papildoma naujais kvartalais.

Tik startavusiame Vilniaus miesto savivaldybės puslapio interaktyviame kvartalų žemėlapyje, gyventojai gali rasti visą aktualią informaciją apie savo namą. Taip pat yra informacija, ar namui priskirtas pirmenybinis statusas renovacijos sąraše.

Su atlikta galimybių studija galima susipažinti čia.

Vilniaus miesto interaktyvus žemėlapis čia.

Panašūs pranešimai

Vilniuje kuriamas naktinis „avilys“ miesto centre

Donatas Andrijauskas

Naujojoje Vilnioje gatvės pavadintos sukilėlių vardais

Donatas Andrijauskas

Pristatytas Reformatų sodo atnaujinimo projektas

Made in Vilnius

Atliekų išvežimo Vilniuje sutartį planuojama pasirašyti balandžio pabaigoje

Donatas Andrijauskas

Vilniuje pradedamos derybos dėl valdančiosios koalicijos

BNS

Vilnius skelbia tvarkingų augintinių akciją

Donatas Andrijauskas

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asdf Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Asdf
Skaitytojas
Asdf

Straipsnyje neatskleista esminė informacija – ar tų daugiabučių renovacijai bus naudojami likusių vilniečių pinigai, ir kiek tai kainuos?

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika