Stichijai pažaboti sutelktos maksimalios pajėgas

Ketvirtadienio rytą Vilnių ir toliau kaustant lijundrai ir plikledžiui, sostinės viešąsias erdves prižiūrinčios įmonės „Mano aplinka“ ir „Stebulė“ sutelkė visas pajėgas. Nuo 4 val. ryto miestą valo apie 50 „Mano aplinkos“ ir apie 30 „Stebulės“ motorizuotų priemonių, į gatves jau paryčiais išsiųsta apie 700 kiemsargių. Skelbiama, kad dėl itin sudėtingų oro sąlygų 8.30 val. gatvės pradėtos barstyti antrą kartą.

„Lijundra ir plikledis šį rytą gerokai apsunkino kiemus, šaligatvius ir kelius tvarkančių tarnybų darbą. Tačiau mes dėjome ir dedame visas pastangas, kad gyventojai galėtų saugiai vaikščioti šaligatviais. Blogiausia yra tai, kad žemės dangos temperatūra buvo neigiama, tad plikledis toliau formuojasi ir tai tęsis tol, kol nesusilygins žemės ir oro temperatūros bei kol kris krituliai.  Mes išbarstome mišinį, tačiau jis netrukus vėl pasidengia ledu. Todėl net maksimalios mūsų pastangos mažai veiksmingos“, – apie ekstremalią padėtį kalbėjo bendrovės „Mano aplinka“ generalinis direktorius Karolis Pūkas.

Pagal sutartį su Vilniaus savivaldybe, „Mano aplinka“ ir „Stebulė“ yra įsipareigojusios šaligatvius prie gatvių valyti 11 kartų per mėnesį, o kiemus žiemos sezono metu – 9 kartus per mėnesį. Važiuojamoji dalis kiemuose turi būti valoma 4 kartus. K. Pūkas pabrėžė, kad esant ekstremalioms oro sąlygoms, įmonės specialistai šaligatvius ir kiemus tvarkys tiek, kiek reikės, kad gyventojai pajustų kuo mažiau nepatogumų.

„Suprantame situacijos sudėtingumą, todėl kol bus tokios oro sąlygos, tol dirbsime maksimaliomis pajėgomis. Tuo pačiu norime paprašyti gyventojų būti kantriais ir atsargesniais kelyje“, – pabrėžė „Mano aplinkos“ vadovas.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist