Miestas

Sostinėje iškilmingai atidarytas virtualus „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus“

Birželio 1-sios vakarą Vokiečių gatvėje iškilmingai atidarytas unikalus, analogų Europoje neturintis „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus“, kur virtualiame penkiolikos minučių seanse daugiasluoksnės kompiuterinės grafikos, lazerių ir projekcijų pagalba atkuriama net 700 metų sostinės istorijos.

Atidarant Telia Nemuziejų sveikinimo kalbas sakė vienas iš projekto sumanytojų ir įgyvendintojų, žurnalistas ir prodiuseris Edmundas Jakilaitis, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, „Telia“ vadovas Kęstutis Šliužas, kultūros ministrės Liana Ruokytė – Jonsson bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

„Kai manęs paklausia, ar vaikystėje eidavau į muziejus, atsakau – ne, neidavau, o jei ir nueidavau, tai man jie būdavo nelabai. Tad jei muziejus emocijų neįjungia, tuomet logiška, kad tai gali padaryti Nemuziejus. O muziejus, kuris yra virtualus, turi šansą tapti ta grandimi tarp istorijos ir mūsų“, – kalbėjo Vilniaus meras R. Šimašius.

 

„Kartu su kolega Laurynu Šeškumi esame pradėję ir paleidę daugybę televizinių projektų ar pačių televizijų, bet šis – turbūt pirmasis mūsų projektas, kurio niekas neužsakė, todėl tikrai labai jaudinamės“, – sveikindamasis su svečiais nusijuokė E. Jakilaitis.

Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Staigmenos svečių laukė dar prieš įžengiant į Telia Nemuziejų: raudonąją juostelę iškilmingam perkirpimui iki pat durų atskraidino du dronai, o ją perkirpus pirmieji svečiai buvo pakviesti vidun.

Šventinį vakarą svečiams buvo surengti trys premjeriniai seansai, laukimo zonoje virtualios realybės akinių pagalba visi galėjo išbandyti ir „skrydžius“ virš Vilniaus bei įspūdingiausių Lietuvos vietovių, tokių kaip Kuršių Nerija, Kadangių slėnis, Trakai, ir kitos.

 
Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Nuo birželio 2-sios Telia Nemuziejus lankytojų lauks kasdien, išskyrus pirmadienius. Seansai prasidės kas pusvalandį, vienu metu juose galės dalyvauti iki 40-ties žmonių, kurie ausinėse galės informaciją klausyti viena iš aštuonių kalbų.

Pasitelkę naujausias technologijas, istorikai ir dailininkai „Telia Nemuziejuje“ Vilniaus istoriją pasakoti pradėjo nuo pat Gedimino sapno. Taip pat atkurti Vilniaus miesto gaisrai, Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija, barokinio miesto žydėjimas, Napoleono kariuomenės traukimasis. Seanse neapeinamos ir skaudžios temos – Panerių tragedija, pokaris, KGB veikla.

„Telia Vilniaus istorijos Nemuziejus“ dirbs antradieniais – sekmadieniais, 11:00 – 20:00, Vokiečių g. 4.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button