Miestas

Šiaurės miestelio pašonėje įkurs naują laisvalaikio zoną

Gruodžio pabaigoje sostinės savivaldybei pristatyti projektiniai siūlymai, kuriuose pateikta vizija, kaip turėtų būti įrengta nauja poilsio zona prie Šiaurės miestelio. Viešąją erdvę planuojama įrengti ties S. Žukausko g. 21, 22 ir 23 namais, Žirmūnų seniūnijoje.

Viešojoje erdvėje bus įrengtos 3 zonos

Viešoje erdvė bus įkurta gan sudėtingame kraštovaizdyje, kur gausu įvairių įkalnių, krūmų, įvairios būklės medžių. 1,4 hektaro teritorijoje planuojama įrengti 3 zonas: intensyvios rekreacijos (zona A), natūralios gamtos (zona B) ir pasyvios rekreacijos (zona C).

Zona A: šioje zonoje siūloma daugiau pramoginių erdvių jaunimui. Šlaito viršuje projektuojama paauglių sporto ir žaidimų aikštelė, pusinė krepšinio aikštelė, vaikų iki 6 metų žaidimo aikštelė. Aikšteles nuo privažiavimo prie daugiabučių gyvenamųjų namų garažų skirs žalioji erdvė. Leidžiantis žemiau, tarpinėse šlaito terasose, esamų medžių pavėsyje, numatomos papildomos vaikų žaidimų erdvės. A zonos vakarinėje pusėje projektuojami laiptai su apšvietimu suteiks galimybę žmonėms lengviau ir saugiau iš S. Žukausko gatvės patekti į Minties gatvę ir atvirkščiai. Rytinėje zonos dalyje projektuojamas takas-pandusas sudarys sąlygas šlaitą įveikti negalią turintiems žmonės ir tėvams su vežimėliais.

 

Zona B: pagrindinė veikla – susisiekimas šlaito viršumi ir apačia rytų ir vakarų kryptimis. Viršutinėje šlaito dalyje bus įrengiamas medinis takas, kurį dėl gretimų sklypų ir užstatymo sąlygojamo erdvės trūkumo siūloma iš dalies įrengti ant polių, virš besileidžiančio šlaito. Projektuojamą taką siūloma praplatinti, įrengiant vaizdingoms Antakalnio panoramos stebėti skirtą apžvalgos aikštelę.

Zona C: šioje zonoje žmonės galėtų pailsėti prisėdę ant suoliukų, prigulę ant hamakų ar įrengtų medinių šezlongų, pasisupti ant tarp medžių įrengtų sūpynių. Pagrindinius takus numatoma apšviesti, kad praeiviai galėtų jais saugiai naudotis ir sutemus. Zonos vakarinėje dalyje, medžių proskynoje bus įrengiama meninio akcento vieta, kurioje gyventojai galėtų organizuoti susirinkimus, švęsti šventes. Šalia meninio akcento, esamo praminto tako trajektorijoje numatomi miško laiptai, leisiantys patogiau įveikti šlaitą.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – S. Žukausko g. 21, 22 ir 23, Žirmūnai;
  • Sklypo plotas – 1,4 ha;
  • Projekto vystytojas – Vilniaus miesto savivaldybė;
  • Projektinius siūlymus ruošė SĮ „Vilniaus planas“, projekto vadovė – Indrė Grabauskaitė.
NT projektų žemėlapis
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
VILNIUS=MINSKAS 2
VILNIUS=MINSKAS 2
6 mėnesius

MANAU KAD NIEKO JIE NESTATYS.TU SKVERU PARKU PRIPROJEKTUOTA GAL10 O REALIAI TVARKOMAS 1 IR JAU NEAISKU KIEK METU IR GALO NEMATYTI…NET KRANTINE REKONSTRUOJA JAU NUO 2016 IR ….REZULTATAI APGAILETINI..TOKIAIS TEMPASI REIKS DAR 10 METU..

Aldas
Aldas
6 mėnesius

Tik neiškirskit prašau nei vienos pušies. Mematau jokio reikalo tą daryt. Ten pušys tikrai nesusenę. Galima tik nupjaut kelias pavojingai pasvirusias šakas. IR PADARYKIT DVIRAČIŲ TAKĄ Į KALNĄ<. NES DABAR ŠIAURĖS MIESTELIO GYVENTOJAMS TENKA VAŽIUOT APLINKUI SU AUTOMOBILIŲ SRAUTU.

WILENSKAS
WILENSKAS
6 mėnesius
Atsakinėti į  Aldas

MANAU I TAI NIEKS NEKREIPS DEMESIO….KITA VERTUS ZINANT GEBEJIMUS KAZKA DARYTI GALIMA BUT RAMIU..JIE NIEKO NESTATYS.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button