Bendrabučiuose netyla priešgaisrinės sirenos. Neaišku, ar tai vyksta dėl studentų pridegintų blynų, ar dėl nesaugaus elgesio. Tačiau studentai į jas jau nebekreipia dėmesio, nes, pasak jų, kaukia dažnai, o pavojaus niekad nematyti. Kai kurie – išvis jų negirdi. 

Studentai sako reaguoti nustoję, nes realaus gaisro niekad nematyti.

„Šiaip dažniausiai liekame, nes jau įprasta, kad tiesiog nieko nevyksta. Pradžioje, taip, išsigąsdavome ir stengdavomės išeiti kuo greičiau, o vėliau, supratę, kad nieko rimto nevyksta, tiesiog grįždavome“, – pasakojo studentė.

„Dabar jau kažkaip neutraliai reaguoju. Žinau, kad tai yra blogai, bet kažkaip pripratome prie tų sirenų. Iš pradžių tikrai būdavo, kad išeidavome į koridorių, susižvalgydavome su kaimynai, kas čia vyksta, degam ar nedegam, o dabar, kai supratome, kad jos tiesiog be reikalo padeda skambėti, tai kažkaip ir nebereaguojame“, – antrino ir kita.

„Dažniausiai liekame, nes suprantu, kad ten gal detektorius suveikia pas kažką, tai nėra, kad „oi čia dabar imsiu ir bėgsiu“. Ir šiaip per dažnai tie detektoriai suveikia, kad bėgčiau“, – sakė ir kitas studentas.

Ugniagesiai įspėja, kad nereaguoti į gaisro signalus nėra saugu ir pataria, suveikus signalizacijai, „nesėdėti kambaryje ir negalvoti, kad čia tiesiog eilinis suveikimas ir reikia likti patalpoje“. Asmuo turėtų įsitikinti, ar patalpose nėra dūmų, ar nesimato liepsnos, sutikus kitus gyventojus, paklausti, gal jie kažką matė. Jeigu signalai kartojasi – evakuotis iš pastato ir tik įsitikinus, kad viskas gerai, grįžti į patalpas.

„Tiek bendrabučiuose, tiek kituose gyvenamuosiuose namuose ar bendrai patalpose, kuriose yra sumontuota priešgaisrinė signalizacija, į jos veikimą tikrai reikėtų žiūrėti rimtai. Išgirdus signalą reikėtų išeiti iš tos patalpos, kurioje esate, patekti į bendras patalpas“, – pasakojo, kaip elgtis, ugniagesys.

Tiesa, kartais pastate vykstant remonto darbams dūmų detektoriai gali būti netinkamai izoliuoti ir pradėti kaukti dėl dulkių. „Jei situacija kartojasi, reikėtų bendrauti su pastatą prižiūrinčiais asmenimis, administratoriais ar kitais valdytojais, na, ir bandyti išsiaiškinti, kodėl vis suveikia signalizacija“, – patarė ugniagesys.

Bendrabučiai turi tvarką, kaip reaguoti kilus pavojui. Jeigu jis tikras, studentus įspėtų ne tik sirenos, bet ir bendrabučių darbuotojai. „Tiek universiteto darbuotojai, tiek Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai evakuotų žmones. Būtų pranešama, kad reikia palikti pastatą, evakuotis ir pan.“, – sakė pašnekovas.

Prieš mėnesį dėl kambaryje kilusio gaisro studentai buvo evakuoti iš vieno Saulėtekyje esančio bendrabučio. Tad ugniagesiai pataria visad išlikti budriems.

Kopijuoti, platinti, skelbti LNK.lt turinį be LNK.lt raštiško sutikimo draudžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist