Miestas

Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams

Antradienio duomenimis, stacionarinių vietų, skirtų COVID-19 pacientams gydyti, užimtumas Vilniaus regione siekia 85 proc., o reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 90 proc. Kaip teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, organizuojančių COVID-19 procesus Vilniaus regione, direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė, dėl nemažėjančio sunkių pacientų skaičiaus, jau atsiranda didesnis reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų poreikis.

Santaros klinikose jau nuo pirmadienio perorganizuojamas darbas, koreguojami pacientų srautai ir papildomai steigiamos 8 reanimacijos vietos (iš viso veiks 67 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos sunkiems COVID-19 pacientams).

Medikų nuomone, padidėjęs pacientų srautas sietinas su karantino sąlygų laisvinimu. Matyti, kad dabar pacientai yra jaunesni: nuo 41 iki 60 metų amžiaus, dar nepasiskiepiję, serga sudėtingesnių formų liga. Gydomų reanimacijos ir intensyviosios terapijos padaliniuose pacientų amžiaus vidurkis yra 52 metai.

 

„Šiuo metu vyksta intensyvios derybos su kitomis regiono įstaigomis dėl pasirengimo savaitgaliui ir paslaugų plėtros Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Čia teikiamos paslaugos ir infrastruktūra visa parengta COVID-19 pacientams gydyti. Trūkstamo personalo bandome pasitelkti iš kitų regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigų, – aiškina Santaros klinikų direktorė valdymui, – tikimės regiono ligoninių supratingumo, bendradarbiavimo, kad galėtume esant poreikiui padidinti COVID-19 ligoniams skirtų vietų skaičių.“

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button