Nors sostinės savivaldybės taryba jau trečiadienį turėjo svarstyti, ar Salomėjos Nėries gimnaziją pervadinti Šv. Kotrynos vardu, dar iki posėdžio mokykla pakeitė nuomonę dėl siūlomo pavadinimo. Pasak Istorinės atminties komisijos pirmininkės Kamilės Šeraitės-Gogelienės, šiame posėdyje Vilniaus miesto politikai balsuos tik dėl paties pavadinimo keitimo iniciatyvos.

„Savivaldybė gavo raštą iš Salomėjos Nėries mokyklos, kur konstatuojama, kad mokytojai nepritaria Šv. Kotrynos pavadinimui, todėl taryba, tikėtina neskubės pritarti šiam pavadinimui ir leis mokyklai toliau tęsti diskusijas, bet pačiam pavadinimo keitimui tikrai pritarsime“, – Eltai teigė K. Šeraitė-Gogelienė.

Ji viliasi, kad mokykla galutinį pavadinimo variantą pateiks per mėnesį – iki kito tarybos posėdžio.

Iš viso S. Nėries gimnazijos bendruomenė pateikė keturis mokyklos pavadinimų variantus – Medijų, Senamiesčio, Šv. Kotrynos ir Medijų-Senamiesčio gimnazijos pavadinimai.

Sostinės tarybai siūloma keisti Sofijos Kovalevskajos mokyklos pavadinimą į Vilniaus Sostinės gimnaziją.

ELTA primena, kad diskusijos dėl Vilniaus Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimo keitimo viešoje erdvėje tęsiasi jau kurį laiką. Mokyklos vadovybė jau anksčiau buvo prakalbusi apie ketinimus keisti ugdymo įstaigos vardą.

Vasario viduryje Salomėjos Nėries ir Sofijos Kovalevskajos gimnazijos kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydamos pakeisti jų pavadinimus.

Nuo praėjusių metų gegužės 1-osios Lietuvoje įsigaliojo dekomunizacijos įstatymas. Jis taikomas bet kokia forma įamžintiems ar atvaizduojamiems asmenims, simboliams, informacijai, propaguojančiai totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas.

2022 metų gruodį Seimo priimtas įstatymas taip pat sudaro prielaidas pašalinti iš viešųjų erdvių totalitarizmo ir autoritarizmo simbolius – paminklus, kitus memorialinius objektus, gatvių, aikščių ir kitų viešųjų objektų pavadinimus.

Viešųjų objektų pripažinimą tokiais, kuriais propaguojami totalitariniai, autoritariniai režimai ir jų ideologijos, numatyta atlikti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) ir savivaldybių institucijoms.

Martyna Pikelytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist