Pavasario atėjimą simbolizuojančios sakuros pražydo ir dar vienoje Vilniaus vietoje – prie Mykolo Romerio universiteto įkurtame Bičiulių sode. Mažai kas žino, kad  sakurų sodas prieš ketverius metus buvo pasodintas ir sėkmingai prigijo prie Mykolo Romerio universiteto Socialinių inovacijų laboratorijų centro MRU LAB Didlaukio gatvėje.

Bičiulių sodas buvo įkurtas 2016 metais. Sodo koncepciją pasiūlė, parinko medžius ir konsultavo japoniško sodo Lietuvoje pradininkas Kęstutis Ptakauskas. Sode pasodinti 24 trijų metrų aukščio japoniškų sakurų (lot. Prunus Sargenti) ir 15 dviejų metrų aukščio japoniškų šermukšnių (lot. Sorbus Dodong) medžiai. Sodo koncepcijos autorius japoniškas sakuras ir šermukšnius parinko neatsitiktinai: sakura simbolizuoja vidinį orumą, kilnumą, jaunystę ir atsinaujinimą, šermukšnis – vidinį grožį, privatumą, taiką ir prieglobstį. Šie medžiai itin charakteringai atspindi ir metų laikų kaitą – sakuros žydi pavasarį, o japoniški šermukšniai įspūdingai keičia spalvą rudenį.

Per MRU Bičiulių sodo atidarymą visiems sodo medžiams suteikti simboliniai įvairių bendražmogiškųjų vertybių pavadinimai bei skirtos specialios dedikacijos Mykolo Romerio universitetui, žymiems jį kūrusiems ir puoselėjusiems profesoriams. Visi Bičiulių sodo mecenatai paminėti specialioje atminimo lentoje.

Sodo atidaryme dalyvavęs meras Remigijaus Šimašius pasidžiaugė, jog Vilnius nuo turi dar vieną įspūdingą traukos tašką, palinkėjo, kad Bičiulių sodas taptų neatsiejama ne tik universiteto ir Didlaukio akademinio miestelio, bei ir viso Vilniaus dalimi, ir šie mero žodžiai išsipildė – sakuros šiemet pasitiko jau ketvirtąjį pavasarį.

Kadangi karantino periodu gyventojams nerekomenduojama lankytis ir burtis viešose vietose, kaip žydi sakuros Bičiulių sode galima pasigrožėti tiesioginėje transliacijoje – https://www.ipcamlive.com/5e96fd1705ce0

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.