„Rinktinės NT“ toliau ruošiasi statyboms ir šįsyk bendrovė teigia sieksianti, kad būtų išsaugotas sklype augantis kaštonas. Pasak bendrovės, kaštonas auga virš nuotekų vamzdyno ir detalusis planas numatė šio medžio šalinimą. Vis dėlto bendrovė teigia nesiruošianti priimti vienašališko sprendimo kaštonu atžvilgiu ir kvies visus specialistus bendrai diskusijai, taip pat siūloma patį kaštoną perkelti į kitą vietą.

Žemiau pateikiame bendrovės atsiųstą komentarą.

„Suprasdami visuomenės susirūpinimą ir dėdami maksimalias pastangas išsaugoti kuo daugiau Ceikinių g. 2 privačiame komerciniame sklype augančių medžių, ketiname investuoti į papildomus arboristinius tyrimus, siekiant nustatyti, ar galimas kaštono, augančio virš remontuotino nuotekų vamzdyno, perkėlimas. Apie šį savo ketinimą šiandien raštu informavome ir Vilniaus miesto savivaldybę, taip pat kviesdami jų ekspertus dalyvauti tyrimo procese.

Savivaldybė anksčiau dėl šio Ceikinių gatvėje augančio kaštono nėra savo pozicijos išsakiusi – šis medis niekada nebuvo tapęs diskusijų objektu, o detalusis planas numatė jo šalinimą.

Kaštono klausimas taip pat yra aktualus ir dėl planuojamų komunikacijų infrastruktūros remonto darbų. Esant tokioms aplinkybėms teisiškai papildomi leidimai medžio šalinimui nėra reikalingi.

Mes prašome suspenduoti savo gegužės 19 d. pranešimą savivaldybei, kuriuo buvo suplanuota kaštoną šalinti. Suprantame, koks šis medis tapo svarbus pastarosiomis dienomis bendruomenei, todėl įsiklausę į jos lūkesčius imamės šios iniciatyvos ir esame pasiryžę į kaštono išsaugojimą papildomai investuoti.

Arboristų išvados dėl kaštono perkėlimo yra būtinos, nes anksčiau tokie tyrimai nebuvo atlikti. Jiems sutarus, kad perkelto kaštono tikimybė išgyventi yra labai didelė – kreipsimės į tą pačią JAV bendrovę dėl medžio perkėlimo projekto parengimo. Mūsų preliminariomis žiniomis, tokios brandos medžio perkėlimo pasiruošimui ir pačiam perkėlimui reikėtų bent 9-18 mėnesių.

Dėl tyrimo grupės sudarymo pirmadienį taip pat kreipsimės į Lietuvos arboristų asociaciją. Kaip minėta, jau pakvietėme ir savivaldybės ekspertus, taip pat ieškome tarptautinių arboristų, turinčių tokiuose projektuose patirties. Projekto ekspertų komandoje planuojame, kad bus medžio šaknų ekspertas, lajos, šakų bei lapijos ekspertas, taip pat biologas vabzdžių ekosistemos tyrimui ir ornitologas. Planuojama, kad sudarytos ekspertų grupės tyrimas turėtų užtrukti apie keletą savaičių. Sulaukę jų išvadų – nedelsiant pasidalinsime su visuomene.

Tikimės, kad arboristų išvados bus palankios, o savivaldybė linkusi suvokti realią situaciją, įsiklausyti į specialistų išvadas bei dėti pastangas rasti šiam medžiui tinkamą vietą mūsų mieste“, – „Made in Vilnius“ redakcijai pateiktame komentare rašo „Rinktinės NT“.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist