Miestas

Pristatyti Šnipiškių skvero su apžvalgos bokštu vaizdiniai

Naujasis miesto centras stebina savo kontrastais: čia stovi ir daugiaaukščiai verslo centrai, o vos už kelių šimtų metrų – neasfaltuotos gatvės,  aprūdiję metaliniai garažiukai, lauko tualetai ir kiti arcitektūriniai ir landšaftiniai „stebuklai“. Miesto savivaldybė pasiryžo Šnipiškes dar labiau priartinti prie miesto ir čia įkurti šiuolaikišką viešą erdvę su apžvalgos bokštu.

Panašu, jog darbo bus nemažai ir galutinai įgyvendinus šį projektą, dar reikės keliolikos, o gal net keliadešimties metų, kol galutinai atsinaujins ši Šnipiškių dalis. Pirmiausia numatoma pašalinti metalinius garažus, o teritoriją siūloma aptverti metaline ažūrine tvora.

Numatoma įrengti apžvalgos bokštą

„Kaip vienas svarbiausių skvero elementų siūlomas Šnipiškių apžvalgos bokštas. Tai ažūrinis metalinis ir medinis statinys skirtas apžvelgti išlikusį saugomą istorinį užstatymą ir padėti suvokti paradoksalų modernaus miesto kontekstą. Kita bokšto funkcija yra iškilti aukščiau senojo užstatymo ir sukurti „smalsumą žadinančią“ vertikalę, atvedančią į netikėtai atsiradusią viešąją erdvę. Bokštas – pavėsinių, paviljonų arkados dalis, ir kartu yra vartai į skverą“, – naujo statinio idėja pristatoma projektiniuose siūlymuose.

 

Pats skveras bus apskritimo formos su atskiromis zonomis bei skirtingomis dangomis. Pietinėje dalyje numatoma įrengti daugiafunkcinę zoną, kuri gales tarnauti kaip sporto zona ar kitai veiklai pritaikoma erdvė. Centrinėje skvero erdvėje numatomos vaikų žaidimo aikštelė, mugių, susirinkimų ir kitos lengvai transformuojamos zonos.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Šnipiškės (tarp Giedraičių ir Kintų g.);
  • Erdvės plotas – 0,84 ha;
  • Projekto vystytojas – Vilniaus miesto savivaldybė;
  • Projektinius siūlymus ruošė – SĮ „Vilniaus planas“, Paulius Jonys.

Šnipiškių apžvalgos bokštas

 

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugpjūčio 28-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projekto viešas svarstymas numatomas antradienį, rugpjūčio 28 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3-216 kab. Diskusijų pradžia 17.00 val.

Šnipiškių apžvalgos bokštas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomis
Tomis
3 metus

Jau “dziaugiames” Japonisku sodu, tai dabar bus galima ir siuo popieriniu projektu 😉 nes vizualizacijas kompiuteriais kurti palyginus paprasta, bet igyvendinimo procentai kokie?

Romas
Romas
3 metus

O į ką žiūrėti nuo to bokšto? į lauko tuoletus ir narkomanus šnipiškių? tas rajonas senai turėjo būti sulygintas su žeme ir pradėtas visapusiškas viso rajono atnaujinimas. Kitas klausimas kas per architektas? kodėl net Gruzija kuri ekonomiškai silpnesnė šalis statosi daug geresnius pastatus ir mažąją architektūrą? pas mus architektų nėra ar čia eilinį kartą pinigus praplaus su tokiu projektu? nes panašiau viskas į penkiolika metų atgal kurtus pastatus.

ONA
ONA
3 metus

Kas projektuoja tokias baisybes ?
LAIPTINĖ TINKLU APTRAUKTA….

Jonas
Jonas
3 metus

Gerbiama savivaldybe. Pagal įstatymus visus siūlymus visuomenė turi teikti atsakingai valdžios institucijai, o ne kažkokio
ms įmonėms. Jeigu “Vilniaus planas” nėra savivaldybės administracijos padalinys, visi siūlymai turi būti teikiami Savivaldybės administracijos direktoriui (nes konkretus atsakingas pareigūnas nėra nurodytas), bet jokiu būtų ne įmonei, t. y. ne “Vilniaus planui”. Įststymai yra įstastymai, net jei savivaldybei kai kurie “nepatinka”.

Manatas
Manatas
3 metus
Atsakinėti į  Jonas

Jonai, o kodėl nesikreipi į savivaldybę?

vilnietis
vilnietis
3 metus

Grazu,bet i ka ten ziureti i senas taboro lusnas?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button