MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miestas

Pristatyti Šnipiškių skvero su apžvalgos bokštu vaizdiniai

Naujasis miesto centras stebina savo kontrastais: čia stovi ir daugiaaukščiai verslo centrai, o vos už kelių šimtų metrų – neasfaltuotos gatvės,  aprūdiję metaliniai garažiukai, lauko tualetai ir kiti arcitektūriniai ir landšaftiniai „stebuklai“. Miesto savivaldybė pasiryžo Šnipiškes dar labiau priartinti prie miesto ir čia įkurti šiuolaikišką viešą erdvę su apžvalgos bokštu.

Panašu, jog darbo bus nemažai ir galutinai įgyvendinus šį projektą, dar reikės keliolikos, o gal net keliadešimties metų, kol galutinai atsinaujins ši Šnipiškių dalis. Pirmiausia numatoma pašalinti metalinius garažus, o teritoriją siūloma aptverti metaline ažūrine tvora.

Kintų aikštė, SĮ „Vilniaus planas“ vizualizacija

Numatoma įrengti apžvalgos bokštą

„Kaip vienas svarbiausių skvero elementų siūlomas Šnipiškių apžvalgos bokštas. Tai ažūrinis metalinis ir medinis statinys skirtas apžvelgti išlikusį saugomą istorinį užstatymą ir padėti suvokti paradoksalų modernaus miesto kontekstą. Kita bokšto funkcija yra iškilti aukščiau senojo užstatymo ir sukurti „smalsumą žadinančią“ vertikalę, atvedančią į netikėtai atsiradusią viešąją erdvę. Bokštas – pavėsinių, paviljonų arkados dalis, ir kartu yra vartai į skverą“, – naujo statinio idėja pristatoma projektiniuose siūlymuose.

Pats skveras bus apskritimo formos su atskiromis zonomis bei skirtingomis dangomis. Pietinėje dalyje numatoma įrengti daugiafunkcinę zoną, kuri gales tarnauti kaip sporto zona ar kitai veiklai pritaikoma erdvė. Centrinėje skvero erdvėje numatomos vaikų žaidimo aikštelė, mugių, susirinkimų ir kitos lengvai transformuojamos zonos.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Šnipiškės (tarp Giedraičių ir Kintų g.);
  • Erdvės plotas – 0,84 ha;
  • Projekto vystytojas – Vilniaus miesto savivaldybė;
  • Projektinius siūlymus ruošė – SĮ „Vilniaus planas“, Paulius Jonys.

Šnipiškių apžvalgos bokštas

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugpjūčio 28-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu paulius.jonys@vplanas.lt. Projekto viešas svarstymas numatomas antradienį, rugpjūčio 28 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3-216 kab. Diskusijų pradžia 17.00 val.

Šnipiškių apžvalgos bokštas

7
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
TomisRomasONAManatasJonas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Tomis
Skaitytojas
Tomis

Jau “dziaugiames” Japonisku sodu, tai dabar bus galima ir siuo popieriniu projektu 😉 nes vizualizacijas kompiuteriais kurti palyginus paprasta, bet igyvendinimo procentai kokie?

Romas
Skaitytojas
Romas

O į ką žiūrėti nuo to bokšto? į lauko tuoletus ir narkomanus šnipiškių? tas rajonas senai turėjo būti sulygintas su žeme ir pradėtas visapusiškas viso rajono atnaujinimas. Kitas klausimas kas per architektas? kodėl net Gruzija kuri ekonomiškai silpnesnė šalis statosi daug geresnius pastatus ir mažąją architektūrą? pas mus architektų nėra ar čia eilinį kartą pinigus praplaus su tokiu projektu? nes panašiau viskas į penkiolika metų atgal kurtus pastatus.

ONA
Skaitytojas
ONA

Kas projektuoja tokias baisybes ?
LAIPTINĖ TINKLU APTRAUKTA….

Jonas
Skaitytojas
Jonas

Gerbiama savivaldybe. Pagal įstatymus visus siūlymus visuomenė turi teikti atsakingai valdžios institucijai, o ne kažkokio
ms įmonėms. Jeigu “Vilniaus planas” nėra savivaldybės administracijos padalinys, visi siūlymai turi būti teikiami Savivaldybės administracijos direktoriui (nes konkretus atsakingas pareigūnas nėra nurodytas), bet jokiu būtų ne įmonei, t. y. ne “Vilniaus planui”. Įststymai yra įstastymai, net jei savivaldybei kai kurie “nepatinka”.

Manatas
Skaitytojas
Manatas

Jonai, o kodėl nesikreipi į savivaldybę?

vilnietis
Skaitytojas
vilnietis

Grazu,bet i ka ten ziureti i senas taboro lusnas?

Panašūs pranešimai

Vilniaus regione atliekų konteineriai šiais metais degė mažiausiai 26-is kartus: prašo tausoti turtą ir prisidėti prie aplinkos apsaugos

Evaldas Činga

Vietoj planetariumo bus kuriamas Jaunimo mokslo (STEAM) centras

Donatas Andrijauskas

E. Misiūnas: Vyriausybė nesitraukia iš Nacionalinio stadiono projekto

BNS

Sužinokite, kurie 29 sostinės daugiabučių kvartalai pateko į renovuotinų sąrašą

Donatas Andrijauskas

Vilniaus valdžia sugalvojo sutaupyti: už stadiono statybą sumokės per metus

BNS

R. Šimašius: Neries „vamzdžio“ nukelti neplanuojama

ELTA

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika