Miestas

Pristatyta, kaip atrodys „Šviesos skveras“ (vizualizacijos)

Vilniaus miesto savivaldybė pristato, kaip planuoja atnaujinti erdvę Rasų seniūnijoje – želdynų teritorija tarp Pelesos ir Liepkalnio gatvių, gyventojams geriau žinoma kaip „Šviesos skveras“.

Daugiau nei metus Vilniaus planas architektai dirbo su gyventojais: surengtos dirbtuvės vaikams, derinta skvero funkcinė schema su gretimų namų gyventojais.

Pateikiamame projektiniame pasiūlyme siekiame sukurti jaukią aplinką gausiai vietos gyventojų lankomame, jau susiformavusiame labai žaliame, akacijomis kvepiančiame skvere.

Suprojektuota aikštė su nedideliu amfiteatru bendruomenės renginiams, susitikimams. Pagal dabartinį projektą vaikų žaidimų, sporto, poilsio aikšteles traukiamos toliau nuo gatvių. Esami nusidėvėję laiptai keičiami naujais. Kirtimai, genėjimai – minimalūs, tik esamų nuostabiai suaugusių želdinių ir želdynų būklei pagerinti. Kietos dangos taip pat stumiamos toliau nuo suaugusių medžių, kad šie galėtų toliau sveikai augti. Projekte numatyta sodinti ir šventinę eglutę. Planuojamas naujas apšvietimas, mažosios architektūros elementai.

Skvere atsiras ir unikalus objektas – skulptoriaus Manto Maziliausko sukurta meninė vertikalė – Šviesos bokštas.


Projekto autoriai: arch. A. Alūzienė (projekto vadovė), arch. S. Balčiūtė, kr.arch. D. Milevska, skulpt. M. Maziliauskas.

Viešas svarstymas vyks lapkričio 27 d. (trečiadienį) 17.00 val., Vilniaus miesto savivaldybėje, Spaudos centre, II aukšte.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

65 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vertikale
Vertikale
1 metus

Tos “meninės” vertikalės kaina 305.000 EUR. Maniau daugiau komentarų nereik 🙂

Viaceslav
Viaceslav
1 metus

Buvo parodytas atnaujantas Pasilaiciu fontanas. Bet iki siol taip nera fontano??? O padare kaskokia is medenos aikstele??? Kodel taip?

Almantas Kulbis
Almantas Kulbis
1 metus

Gerai, kad skveras tvarkomas. “Akacijomis kvepiantis” – turbūt kalbama apie baltažiedes robinijas, į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą įrašytą medį, tiesa, savaitę kvepiantį, tačiau plintantį kaip uosialapis klevas – agresyviai ir greitai. Robinijos želdynuose keistinos vertingesniais augalais, jas reikės naikinti miestuose ir gyvenvietėse. Ir dar: Pelesos gatvė yra dalis Senamiesčio seniūnijos, o ir Liepkalnio gatvės pradžioje yra senų pastatų. Sovietmečiu į erdvę įbrukti daugiaaukščiai nereiškia, kad reikalingi bokštai, tegu ir šviesos. Gal pakaktų subtilesnio, mažesnio skvero centro akcento, būdingesnio Senamiesčiui? Tarkime, bokštas savita užuomina į senąjį Naujininkų pavadinimą Kaminai. Kažin ar gyventojams mielos aliuzijos į pramoninę praeitį ar net kietu kuru… Skaityti daugiau

J. Basanavicius
J. Basanavicius
1 metus

Vizualizacija konjunktūrinė, o kaip natūraliai, iš kokių medžiagų bus pagamintas toks 15-20m. bokštas ? Kaip atrodys, kokį emocinį foną kurs tokia betoninė, industrinė struktūra gyventojams grįžtantiems į savo gyvenąmąjį arielą pailsėti? Projektas teleportuotas iš J.Basanavičiaus paminklo konkurso- vos už kelių šimtų metrų, senamesčio širdyje autorius jau bandė “įstatyti” šią vertikalę, spekuliuodamas vertybiniais aspektais. Gaila, kad miesto valdžia tęsia tradicijas “puošti” miestą beverčiais, formalistiniais objektais.

SUOLIUKAI BE ATLOSU -MIRES SKVERAS
SUOLIUKAI BE ATLOSU -MIRES SKVERAS
1 metus

KAIP IR VISUR VILNIUJE SUOLIUKAI BE ATLOSU ….PAZIUREKIT LUKISKIU AIKSTEJE KUR NER ATLOSU NIEKAD NIEKS NESEDI….VILNIUJE APSKRITAI NETURI BUTI SUOIUKU BE ATLOSU …TEGU PATYS PROJEKTUOTOJAI PABANDO TAIP PASEDET..ARBA KAIP TIK NORIMA KAD TEN NIEKS NESEDETU….O SEIP SKVERELIS TIPISKAI ——-SOVIETINIO LYGIO ….LIUDESYS…NEVERTA METYT PINIGU TAM KAS JAU YRA NES CIA NIEKO NAUJO NEBUS SUKURTA…ZMONES PRO JI PRAEIS TRANZITU KAIP IR DABAR PRAEINA….KAZKOKS SOVIETINIS MINSKAS IR TIEK. PROJEKTUOTOJAMS BENT IKI SIAURES MIESTELIO REIKETU PAVAZIUOTI IR PAZIURETI KAIP PROJEKTUOJAMI SKVERAI, VIESOS ERDVES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Back to top button