Sausio pabaigoje vilniečiams bus pristatyti naujos viešosios erdvės Naujamiestyje, ties Algirdo g. 41A, projektiniai pasiūlymai. Šio projekto užsakovas – AB „Sparta“, o projektą parengė MB „Studio Space/Time“ (architektas – Povilas Marozas). Autoriai kviečia vietos bendruomenę ir visus vilniečius aktyviai dalyvauti pristatyme, išsakyti savo pastabas pasiūlymams.

Projektiniams pasiūlymams miesto savivaldybė dar nėra pritarusi. Miestovaizdžio skyriaus specialistai juos vertins tik po viešo projektinių pasiūlymų aptarimo su visuomene.

Šiuo metu būsimos viešosios erdvės sklypas (2320 kv. m) greta Kauno, Naugarduko ir Švitrigailos gatvių, yra apaugęs veja ir medžiais.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad žalioji erdvė sudarys 1610 kv. m, kietosios dangos – 710 kv. m, bus 9 automobilių statymo vietos.

Būsimas skveras projektuojamas kaip rami viešoji erdvė, išsaugant ir sustiprinant čia augančią augaliją. Jau atlikti dendrologiniai žaliosios erdvės tyrimai, pateiktos specialistų išvados ir rekomendacijos dėl esamų medžių ir krūmų išsaugojimo, genėjimo, formavimo. Įvertinus jų būklę, teritorijoje bus išsaugoti 22 medžiai iš 26, šalinimos kelios invazinės baltažiedės robinijos ir du medžiai, pažeisti kenkėjų ir ligų: baltasis gluosnis ir paprastasis kaštonas. Jų vietoje bus pasodinti penki nauji medžiai: tridyglės gledičijos, paprastasis klevas, europinė liepa.

Viešojoje erdvėje bus pasodinta dar daugiau krūmų, daugiamečių augalų. Pirmenybė bus teikiama augalų rūšims, kurios pagerins vietos biologinę įvairovę. Veja projektuojama tik ten, kur būtina – funkciškai pagrįstose vietose.

Siūlomi sprendiniai nekeis teritorijoje esančių elementų: išsaugomas pravažiavimas, išlaikomas natūraliai pėsčiųjų jau pramintas takas, bet siūlomas ir papildomas naujas takas ties vakarine sklypo dalimi.Planuojamas nuosaikus apšvietimas, kad sklindanti šviesa netrukdytų aplinkinių namų gyventojams. Siūloma įrengti dviračių stovų, šiukšliadėžes. Sutvarkius teritoriją, viešoji erdvė bus patraukli ilsėtis, pasivaikščioti.

Pastebėjimus dėl viešosios erdvės ties Algirdo g. 41 g. projektinių pasiūlymų galima teikti iki sausio 31 d. 12 val. raštu MB „Studio Space/Time“, Šv.Jono g. 11, Vilnius 01123 ir / ar elektroniniu paštu [email protected].

Viešas svarstymas vyks nuotoliniu būdu – sausio 31 d., 18 val.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist