Miestas

Prekybos centre atidaryta išskirtinė „Vilnius skaito“ skaitykla

Pirmadienį Vilniaus prekybos centre „Europa“ duris atvėrė naujoji „Vilnius skaito“ skaitykla, kviečianti vilniečius ir miesto svečius nemokamai skaityti kruopščiai atrinktą, šalyje ir tarptautinėje erdvėje geriausia pripažintą literatūrą. Tai – jau trečioji „Vilnius skaito“ skaitykla sostinėje. Unikalios skaityklos atidarymas pažymėjo „Knygų dienų“ startą, kurios „Europoje“ vyks iki lapkričio 17 dienos.

Naujoji „Vilnius skaito“ skaitykla „Europoje“ veiks neribotą laiką, kiekvieną dieną prekybos centro darbo metu – nuo ankstaus ryto iki 21 val. „Europos“ generalinės direktorės Rasos Vileikytės teigimu, naujoji skaitykla prekybos centre įkurta siekiant lankytojų patogumo.

„Pasibaigus šiltajam sezonui, anksčiau lauke veikusios „Vilnius skaito“ skaityklos turėjo užsidaryti, tačiau žmonių noras jaukiai prisėsti ir pasilepinti skaitymo malonumais renkantis lig šiol dar neatrastas knygas išliko. Savo ruožtu prekybos centras „Europa“ visad suinteresuotas savo lankytojams suteikti maksimalų komfortą, todėl nuo šiol vertinga literatūra čia bus lengvai pasiekiama nemokamai – nesvarbu, rytą ar vakarą, per pietų pertrauką ar prieš verslo susitikimą“, – sako R. Vileikytė. 

Kaip ir kitose „Vilnius skaito“ skaityklose, knygas „Europoje“ galima skaityti vien skaityklos erdvėje, antrajame prekybos centro aukšte – siekiant užtikrinti skaitytojų patogumą, čia pastatyti minkšti krėslai, šviečia toršerai. Naujoji „Vilnius skaito“ skaitykla „Europoje“ yra išskirtinio formato, mat jos lankytojams siūloma 100 kruopščiai atrinktų literatūros kūrinių.

„Atrinkinėdami literatūrą šiai naujajai skaityklai siekėme, kad į lentynas patektų tik pačios geriausios per pastaruosius metus Lietuvoje išleistos knygos – įvertintos prestižinėmis premijomis užsienyje, patekusios į įvairių Lietuvoje vykstančių geriausių knygų rinkimų sąrašus, taip pat bibliotekų ir knygynų geidžiamiausių knygų sąrašus“, – pasakoja „Vilnius skaito“ projekto organizatorė Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė.


Dalį knygų skaityklai padovanojo projekto partneriai – knygynų tinklas „Vaga“, dvi skaityklos lentynas užpildęs psichologine literatūra, ir leidykla „Baltos lankos“, padovanojusios naujausios grožinės literatūros. Pagal specialiai sudarytą knygų sąrašą dovanų skaityklai pažėrė ir prekybos centras „Europa“ – lentynas užpildė knygomis apie klimato kaitą ir ekologiją, įvairių žanrų grožinės ir negrožinės literatūros knygomis, vaikams ir paaugliams skirta literatūra, taip pat aktualiomis knygomis anglų ir rusų kalbomis.

„Vilnius skaito“ projekto tikslas – skatinti skaitymą kaip patrauklią laisvalaikio formą, kartu atkreipiant skaitytojų dėmesį į pačias vertingiausias, kokybiškas knygas. Mūsų skaityklose knygos visada būna naujos, aktualios, atrinktos knygų žinovų, jų būna daug ir labai įvairių, todėl per šiuos metus „Vilnius skaito“ projektas tapo toks mėgstamas vilniečių ir miesto svečių. Neretas būtent mūsų skaitymo erdvėse iš naujo atrado skaitymo džiaugsmą, naujus mylimus autorius. Asmeniškai džiaugiuosi matydama vis daugiau skaitančių šeimų, propaguojančių šią laisvalaikio formą su savo vaikais. Didėjantis atvirų skaityklų skaičius rodo, kad tai mūsų miestui yra reikalinga“, – sako J. Mandrijauskaitė-Ruškienė.

Kartu su „Vilnius skaito“ skaitykla, pirmadienį „Europoje“ atidaryta ir pirmajame aukšte specialiai „Knygų dienoms“ įrengta erdvė. Čia prekybos centro lankytojai kviečiami įsigyti norimos literatūros pigiau, su knygynų tinklo „Vaga“ suteikiama 20 proc. nuolaida. „Knygų dienų“ metu taip pat vyks įvairūs knygų pristatymai, erdvę papuoš specialiai „Europai“ šia proga menininko Algio Kriščiūno sukurta instaliacija. „Knygų dienos“ prekybos centre „Europa“ vyks iki lapkričio 17 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button