Miestas

Pilaitėje pradeda veikti „Statyk ir važiuok“ aikštelė

Šiandien Vilniuje, Vytauto Pociūno g. 2A, atidaryta nauja, jau penktoji „Statyk ir važiuok“ aikštelė. Tai didžiausia „Statyk ir važiuok“ aikštelė, kurioje yra net 249 vietos, iš kurių 10 – skirta neįgaliesiems. „Statyk ir važiuok“ aikštelėse vairuotojai gali palikti savo automobilius ir patogiai kelionę tęsti viešuoju transportu. Tokiu būdu prisidedama prie darnaus judumo skatinimo, spūsčių ir užterštumo mažinimo, plečiamos vilniečių ir į sostinę atvykstančiųjų galimybės rinktis norimą keliavimo po miestą būdą.

Naujosios Pilaitėje įrengtos „Statyk ir važiuok“ aikštelės lokacija atitinka Vilniaus miesto darnaus judumo plane keliamą tikslą – iki 2030 m. turėti šias aikšteles visose pagrindinių įvažiavimų į miestą kryptyse.

Naujoji, o ir visos Vilniuje jau veikiančios „Statyk ir važiuok“ aikštelės, taip pat yra naujai apipavidalintos – visus keliavimo po miestą būdus sujungiančio vardo JUDU ženklinimu atnaujintos aikšteles žyminčios vėliavos, automatinės kasos.

 

Pirmosios „Statyk ir važiuok“ aikštelės atidarytos dar 2017 m. ir nuo to laiko iki dabar skaičiuojama jau beveik 100 tūkst. vairuotojų apsilankymų visose iki šiol veikusiose aikštelėse. Paslaugos populiarumas auga, nors ir ne taip sparčiai kaip norėtume ir džiaugiamės, kad miestiečiai vis labiau linkę išbandyti patogias judėjimo automobiliu alternatyvas. Esame paskaičiavę, kad Pilaitės prospektu iš užmiesčio į centrą 2020 m. vidutiniškai per dieną važiuodavo apie 12,2 tūkst. transporto priemonių. Todėl būtent šių automobilių srauto vairuotojams ir rekomenduojame naudotis aikštele – persėsti į viešąjį transportą ir išvengiant spūsčių autobusais patogiai pasiekti centrą bei jo prieigas“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ judumo ekspertas Tomas Nickus.

Kaip iš Pilaitėje įrengtos „Statyk ir važiuok“ aikštelės vykti viešuoju transportu?

Aikštelėje palikus automobilį ir įsigijus 50 euro centų kainuojantį dienos bilietą, į miestą galima nuvykti iš Pilaitės viešojo transporto stotelės. Šioje stotelėje stoja 30, 32, 54, 63, 75 ir greitojo 4G maršruto autobusai. 4G maršruto autobusai, siekiant užtikrinti patogesnes ir greitesnes keliones, papildomai stoja Pilaitės stotelėje abejomis kryptimis.

30, 32, 54, 63, 75 ir greitojo 4G maršrutų autobusais keleiviai tiesiogiai pasieks Konstitucijos pr. prieigas, Centrą, Šeškinės, Fabijoniškių, Antakalnio, Naujamiesčio, Šnipiškių, Žirmūnų, Lazdynų, Karoliniškių, Justiniškių, Pašilaičių ir Stoties mikrorajonus. 

 

Iš Pilaitės viešojo transporto stotelės į Konstitucijos pr. prieigas, miesto centrą beiEuropos aikštės viešojo transporto stotelę keleiviai galės atvykti 4G ir 30 maršrutų autobusais, kurių kursavimo intervalas piko metu siekia 3–5 min., o ne piko metu – 7–11 min. Taip pat 30, 32, 63 ir 4G maršrutų autobusais per maždaug 5-6 min. patogu pasiekti T. Narbuto gatvę, išlipus T. Narbuto stotelėje tęsti kelionę 1, 3 ir 7 maršrutų troleibusais Žvėryno, Centro ir Stoties kryptimi. Pastarųjų maršrutų troleibusų kursavimo intervalas piko metu yra 3-5 min., o ne piko metu – 4-7 min.

Kaip naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis?

Aikštelėje įsigytas „Statyk ir važiuok” bilietas galioją visą dieną nuo 5 iki 23 val., o šio bilieto kaina yra 50 euro centų. Į kainą įeina automobilio parkavimas aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną, neribojant kiek kartų norite važiuoti tiek autobusu, tiek troleibusu. Bilietai parduodami pačiose aikštelėse esančiose automatinėse kasose, o taip pat juos galima bet kuriuo metu greitai ir patogiai įsigyti naudojantis nemokama mobiliąja programėle m.Ticket.

Visose „Statyk ir važiuok“ aikštelėse veikia ir automobilių dalijimosi paslauga – jose galima palikti „CityBee“ automobilius ir kelionę tęsti viešuoju transportu.

 

Pirmosios „Statyk ir važiuok“ aikštelės Vilniuje įrengtos 2017 m. vasarą. Šiuo metu veikia trys „Statyk ir važiuok“ aikštelės: Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne), Savanorių pr. 124. Dar vienoje „Statyk ir važiuok“, esančioje V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“), šiuo metu yra įrengtas vakcinacijos punktas ir „Statyk ir važiuok” veikla joje laikinai nevykdoma.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žinovas...

Aš turiu automobilį bet beveik visada su VVT važinėju . Benzinas jau apie 1.60 eurų. Automobilis skirtas ten kur su VVT negali nuvažiuoti ar eiti kelis KM.

Vytautas

Dar vienas beprasmis pasipuikavimo projektas.

Darius

Aš tai logikos vistiek nesuprantu. Į kokius žmones orientuota čia? Na kokie žmonės čia rinksis stayti mašiną ir persėsti į Autobusą. Tarkim Pilaitės gyventojai iškarto gali į 4g sėsti. ar čia tingi paeiti 500m, tai tada sėda į mašiną, nuvažiuoja iki stotelės, paeina 50m iki autobuso ir skaitosi darnus judumas. Gal tada visokie sudervės ir pan gyventojai, bet tada vistiek nesuprantu, važiuoji 25km, kad persėsti į autobusą ir pavažiuoti dar 5km? ką iš to laimi. Laiko tai tikrai ne. Vienintelis atvejis, kuomet rinkčiausi tokią stotelė, tai jei reikėtų pigiai paparkuoti. neįsivaizduoju kainų, bet tokioje stotelėje matyt pigiau laikyti automobilį nei… Skaityti daugiau

...

Už Pilaitės ir aplink ją gyvena daugybė žmonių. Nauji kvartalai statosi Papiškėse, Platiniškėse, Kriaučiūnuose ir t.t.
Žmonės važiuoja į Vilnių dirbti ir iš Rastinėnų, Sudervės, Čekoniškių.

aha

Žiauriai fainas dalykas – ačiū savivaldybei už darnaus judėjimo vystymą! Tikrai naudosiu. Ypač kai dar tokia kaina 🙂

Zita

ačiu sušiktam Šimašiui ir savivaldybei uź meno instaliacijas ir išdarkytas gatves!

Paulius

Statyk ir važiuok labai puikus konceptas. BET, dar niekad nesu matęs kad P&R aikštelės būtų ne prie viešojo transporto mazgo. Nes kam man ta aikštelė, jeigu šalia ne vieno normalaus maršruto ar greitojo autobuso. Geriau jau tada dar extra 20-30 minučių spūstyje damušiu. Aišku geriau negu P&R aikštelė Žvėryne ar prie Siemens Arenos 🙂

grizzly

Bullshit’as apie nieką. Ten šalia aibė autobusų – rinkis ir važiuok, gali pasiekti pagrindinius traukos centrus per 20 minučių. Taip pat yra naujas dviračių takas. O pasiaiškinimą kodėl važiuoti automobiliu galima visada rasti.

Geras pilietis

Cia dabar jau reikia pasiaiskinti, kodel automobiliu vaziuoji?

Zita

Tai galèsi rinktis ir vaźinèt!

Paulis

Sutinku, užsisvajojau. Tiesiog pamiršau kad Vilniuje iš VT vien tik autobusai… Tai tada taip, ten net 6 autobusai važiuoja!

Tomas

Šalia prekybcentrio planuojamas autobusų parkas. Kai tai įsigyvendins, bus visai patogu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button