Miestas

Niujorke esantis meras R. Šimašius stebisi nenuvalytais šaligatviais

Niujorke atostogas leidžiantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius šeštadienį savo socialiniuose tinkluose pasidalino nuotrauka, kurioje matomas nenuvalytas nuo sniego miesto šaligatvis. „Ir čia NY“ – rašo meras.

Nors R. Šimašius tiesiogiai neišsakė savo nepasitenkinimo nenuvalytu šaligatviu, iš nuotraukos matyti, kad būtent tai meras turėjo omenyje. Verta prisiminti, kad ir pernai, kai sostinės gatves apklojo sniegas, politikas skundėsi gatvių ir šaligatvių valymo kokybe.

Primename, kad ne kartą įvairios Lietuvos žiniasklaidos priemonės dalijosi vaizdais ir gyventojų nepasitenkinimu nevalytomis gatvėmis įvairiose šalies vietose, taip pat sostinėje. Vien tik savivaldybės administruojamame puslapyje „Tvarkau Vilnių“, kur gyventojai gali išsakyti savo nuomonę ir pateikti skundus, esant plikledžiui arba sningant per dieną atsiranda keliasdešimt gyventojų skundų.

 

„Nevalomas šaligatvis. Praeitame skunde jūs atsakėte, kad šaligatvis yra privačiame sklype, todėl savivaldybė nėra atsakinga už jo valymą…“, – dar prieš savaitę rašė vilniečiai.

,,Labai pavojingai slidūs pėsčiųjų takai. Reikia pabarstyti smėlio ir/ar druskos. Dabar pabarstyta juodomis žemėmis, kurios neatlieka funkcijos”, – apie situaciją Vilniaus gatvėse sausio 3 d. rašė gyventojai.

Pernai savo nepasitenkinimą gatvių ir šaligatvių valymu Vilniuje meras išsakė asmeninėje Facebook paskyroje. „Kai kuriais atvejais mūsų rangovų nesugebėjimas tinkamai nuvalyti šaligatvius nepateisinamas.

 

Ten, kur miesto pėsčiųjų infrastruktūra padaryta naujai, pagal prieš kelerius metus pradėtus diegti standartus, viskas vyksta daug sklandžiau, nes sniegas valomas mechanizuotai. Senamiesčio gatvėse, sovietinio planavimo gatvėse, kur nepalikta vietos pėstiesiems arba viduryje šaligatvių dygsta stulpai, technika neprivažiuoja, tenka valyti rankomis, o sniego dėti nėra kur, tad ten valymas labai sudėtingas, o ir problemos akivaizdžios. Tai dar didesnis akstinas greičiau pertvarkyti miesto infrastruktūrą.

Kur dar kilo problemų ir galime padaryti (išvados jau padarytos, sprendimai priimti) geriau: pėsčiųjų takų ir gatvių susikirtimai – turi baigtis stumdymasis kas už ką atsakingas ir sniego vertimas kaimynams.

Viešojo transporto stotelės – jos, o ypač daug naudojamos, turi būti nuvalomos greičiau. Vidinės kvartalų, kiemų gatvelės, kad ir nelaikomos formaliai gatvėmis, turi būti valomos sparčiau, kad išvengtume šiukšlių išvežimo sutrikimų, kurių atsitiko nepateisinamų. Apskritai tokių kiemų – gatvelių samprata turi keistis, kad gyventi daugiabučių rajonuose būtų patogiau“, – pernai rašė meras.

 

Šiemet savivaldybės specialistai pranešime žiniasklaidai paaiškino kaip, kada ir per kiek laiko vysta gatvių ir šaligatvių valymas. Plačiau apie tai galima paskaityti čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
44 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arunas

Rizui nepasakysi kad jis rizas,nes jis rizas

Arvydas Norkūnas

a) Jei brangų laiką leidžia atostogaudamas tai natūralu, juk už daugybę nereikalingų darbų ir pinigų švaistymą yra neblogai pliekiamas kaip kad normalioje demokratinėje štalyje daroma, lai kiek pailsi.b) jei komandiruotė semtis patirties, jo padėties, manau, ši kelionė nepalengvins. Abejotina, kad galvoja apie leidimus intensyvesniam ir aukštesniam plotų užstatymui Vilniuje, na o transporto reikalams spręsti Niujorkas visai netinkamas, prisiskaitė populiarios literatūros ir nori gyvai pamatyti esamą padėtį? Geriau kuo skubiau tegu vyksta semtis patirties JAV į Vilniaus dydžio miestą kurio plotas ir gyventojų tankumo specifika būtų tokia pati!!!

aga

Niujorke apskritai infrastruktūra tragiška, tai labai purvinas ir nugyventas miestas. Apie tai kiek skirtingu ir ‘skanių’ kvapų galima pajausti net nešnekju. Aišku, yra blizgančių vietų, bet visai tai privačių projektų dėka.

Splash

Stebėtis nevalytais šalygatviais ir sugadintais mero kaltės keliais mieste galima ir Vilniuje, dėl to nereikėjo švaistyti gyventojų pinigų ir skristi į JAV!

Karolis

Cia prieš savaite Vilniaus traumatologijos ir priėmimo skyriai plyšo nuo žmonių patirtu traumų del nenuvalytu keliu. O meras vietoj to kad ko imtusi – juokiasi is kitu. O kaip ten su Metro? O Gatves plačios dar neužkliuvo?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button