Miestas

Naujojo arsenalo laukia pokyčiai: prasideda muziejaus rekonstrukcija

Prieš pusmetį Lietuvos nacionalinis muziejus pradėjo pasiruošimą vieno iš pagrindinių savo padalinių – Naujojo arsenalo – rekonstrukcijos darbams ir atliko tam būtinus taikomuosius architektūros, istorijos, polichromijos, geologijos, konstrukcijų mokslinius tyrimus. Dabar muziejus pasirašė sutartį su šiluminės trasos iškėlimo darbus atliksiančia įmone, kuri jau ėmėsi rangos darbų, juos planuojama užbaigti iki lapkričio mėnesio.

Naująjį arsenalą, esantį šalia karaliaus Mindaugo paminklo, ir jo teritoriją pernai ir šiemet tyrinėjo skirtingų sričių specialistai. Atliekant tyrimus kai kur pastato fasade – viduje ir išorėje – buvo nuardytas tinko sluoksnis, – tai turėjo įtakos pastato išvaizdai, tačiau žalos nepadarė. Kompleksiškai atlikti tyrimai leido išsiaiškinti šio istorinio pastato evoliuciją, pavidalo kitimą, surinkti informaciją apie išlikusias, pakitusias ar prarastas architektūrinio pobūdžio vertingąsias savybes, nustatyti tiriamo objekto istorinę-meninę raidą patvirtinančius faktus, atpažinti jo autentiškas dalis ir pan. Taikomųjų tyrimų rezultatai specialistams pasitarnaus rengiant Naujojo arsenalo rekonstrukcijos projektą.

„Planuojame, kad Naujojo arsenalo pastato rekonstrukcija turėtų prasidėti kitų metų pabaigoje, tačiau iki to laiko turi būti atlikti kiti svarbūs darbai. Vienas iš jų – šiluminės trasos, iki šiol esančios po Naujuoju arsenalu, iškėlimas. Juos atlikti turi UAB „Ukmergės inžinerija“. Statybos darbų suma siekia daugiau kaip 360 tūkst. eurų. Tačiau net ir vykstant tyrimams bei darbams stengiamės užtikrinti, kad muziejus, kuriame pristatoma Lietuvos istorija, etninė kultūra ir įvairios parodos, būtų atviras lankytojams“, – pasakoja Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

 

Šiluminės trasos iškėlimo darbai vyksta Arsenalo gatvėje, tarp Naujojo arsenalo pastato ir karaliaus Mindaugo paminklo. Kartu su šiluminės trasos iškėlimo darbais bus atliekami ir žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Lygiagrečiai šiemet planuojama pradėti rengti pastato rekonstrukcijos projektą, kurį muziejus tikisi pradėti įgyvendinti 2023 metų pabaigoje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arunas

Taurages lygio.amazines dziungles visa arhitektura uzstos tie niekam tike medziai

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button