Miestas

Menininkai kviečia išsaugoti Franko Zappa paminklą ir žaliąjį skverą

Šiandien, spalio 8 dieną, 17 val, menininkai Franko Zappa skvere, K.Kalinausko g. 1, rengia viešą peticijos pasirašymą už Frank Zappa paminklo ir skvero išsaugojimą.

Menininkai reiškia susirūpinimą dėl agresyvios miesto valdžios politikos miesto žaliosios erdvės sparčiai naikinamos tankinant užstatymus, vystant abejotinos vertės architektūrinius projektus.

„Štai ir dabar. Paaiškėjus Centro poliklinikos priestato konkurso nugalėtojams pagal architekto Audriaus Ambraso projektą, kuris paskelbtas laimėtoju, užstatys ir sunaikins dar vieną žaliąją erdvę. Pagal šį projektą numatyta sunaikinti skverą kuriame dabar stovi Franko Zappa paminklas. Pagal projektą ten aklinai, brutaliai, ir agresyviai užstatomas ne tik skveras, bet sunaikinama ir žalioji veja prieš polikliniką, sunaikinami medžiai ir vilniečių pamėgta viešoji erdvė“, – rašoma menininkų pranešime.

 

„Pagal šį projektą numatoma barbariškai sunaikinti žaliąsias, vilniečių ir miesto svečių pamėgtas erdves, eliminuoti miestiečių poilsio vietas ir nusistovėjusias tradicijas. Numatoma paminklą Frankui Zappa iškelti į jam svetimą erdvę – kardinaliai priešingą paminklo kūrėjų sumanymams.

Todėl reikalaujame stabdyti A.Ambraso projekto vystymo procedūras, koreguoti Centro poliklinikos priestato projektą taip, kad būtų išsaugotas Franko Zappa skveras ir kad paminklas Frankui Zappa, kuris jau yra tapęs Vilniaus legenda, nebūtų judinamas iš dabartinės vietos“, – piktinasi organizatoriai.

Bronzinės skulptūros idėjos autorius fotomenininkas, viešosios įstaigos „Zappart“ direktorius Saulius Paukštys. Vilniaus savivaldybės leidimą išsikovojo surinkęs daugiau kaip 300 parašų bei tvirtinimais, kad jis neva bendravo su garsiuoju muzikantu, susirašinėjo, netgi turėjo jo asmeninių daiktų. Skulptūrą nemokamai sukūrė skulptorius Konstantinas Bogdanas, sovietmečiu sukūręs Lenino paminklą. Skulptūrą norėta pastatyti prie M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, tačiau mokytojai pasipriešino, nes jiems skulptūra pasirodė pernelyg panaši į Čiurlionį, tada surasta vieta prie Centro poliklinikos, kur 1995 m. gruodžio 17 d. paminklas atidarytas su pučiamųjų orkestru. Paminklas simbolizuoja komunizmo eros pabaigą, Lietuvos siekį integruotis į Vakarų kultūrą, puoselėti meninės išraiškos ir žodžio laisvės tradicijas.

 

Frankas Zappa (1940-1993) – JAV kompozitorius, dainininkas, gitaristas, filmų režisierius. Šis savito stiliaus kūryba išsiskyręs atlikėjas vadinamas moderniosios muzikos tėvu. Zappos muzikoje jungiami roko, džiazo, avangardo ir elektroninės muzikos bruožai, joje gausu parodijos elementų. Muzikantas pripažįstamas vienu iškiliausių praėjusio amžiaus kompozitorių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
46 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Artūras
Artūras
7 mėnesius

Sorry bet Manau pats Frenkas Zappa nedarytų tokios dramos ir sutiktų kad poliklinika yra svarbiau už paminklus

lina
lina
7 mėnesius

kaip visuomet…statys baisu priestata, o skulptura kuri zinoma visame pasaulyje niekam neidomi. Idiotizmas.

zigmus
zigmus
7 mėnesius

B.l.e., bohemščikai jūs lo.chai. Taigi jums tik geriau daro, mulkiai.

iMarkup_20211008_100621.jpg
zigmus
zigmus
7 mėnesius
Atsakinėti į  zigmus

Geresnė rez.

IMG_20211008_101711.jpg
Nemiega
Nemiega
7 mėnesius

“Skulptūrą nemokamai sukūrė skulptorius Konstantinas Bogdanas, sovietmečiu sukūręs Lenino paminklą.”. Na, ir kur stovėjo tas “įžymusis” Lenino paminklas? O K. Donelaičio paminklas Prie Vilniaus universiteto centrinių rūmų tai nieko vertas darbas?

zigmus
zigmus
7 mėnesius

Taigi berods iškels į priekį, prie Pylimo gatvės. Paliks tą skverelį ant pačio Kalinausko/Pylimo kampo. Ten dar geriau bus matomas paminklas visiems praeiviams ir iš transporto.

zigmus
zigmus
7 mėnesius
Atsakinėti į  zigmus

Štai jūsų tas fkn paminklas prie pat gatvės:

Screenshot_20211008-102129_Drive.png
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button