Šiandien, spalio 8 dieną, 17 val, menininkai Franko Zappa skvere, K.Kalinausko g. 1, rengia viešą peticijos pasirašymą už Frank Zappa paminklo ir skvero išsaugojimą.

Menininkai reiškia susirūpinimą dėl agresyvios miesto valdžios politikos miesto žaliosios erdvės sparčiai naikinamos tankinant užstatymus, vystant abejotinos vertės architektūrinius projektus.

„Štai ir dabar. Paaiškėjus Centro poliklinikos priestato konkurso nugalėtojams pagal architekto Audriaus Ambraso projektą, kuris paskelbtas laimėtoju, užstatys ir sunaikins dar vieną žaliąją erdvę. Pagal šį projektą numatyta sunaikinti skverą kuriame dabar stovi Franko Zappa paminklas. Pagal projektą ten aklinai, brutaliai, ir agresyviai užstatomas ne tik skveras, bet sunaikinama ir žalioji veja prieš polikliniką, sunaikinami medžiai ir vilniečių pamėgta viešoji erdvė“, – rašoma menininkų pranešime.

„Pagal šį projektą numatoma barbariškai sunaikinti žaliąsias, vilniečių ir miesto svečių pamėgtas erdves, eliminuoti miestiečių poilsio vietas ir nusistovėjusias tradicijas. Numatoma paminklą Frankui Zappa iškelti į jam svetimą erdvę – kardinaliai priešingą paminklo kūrėjų sumanymams.

Todėl reikalaujame stabdyti A.Ambraso projekto vystymo procedūras, koreguoti Centro poliklinikos priestato projektą taip, kad būtų išsaugotas Franko Zappa skveras ir kad paminklas Frankui Zappa, kuris jau yra tapęs Vilniaus legenda, nebūtų judinamas iš dabartinės vietos“, – piktinasi organizatoriai.

Bronzinės skulptūros idėjos autorius fotomenininkas, viešosios įstaigos „Zappart“ direktorius Saulius Paukštys. Vilniaus savivaldybės leidimą išsikovojo surinkęs daugiau kaip 300 parašų bei tvirtinimais, kad jis neva bendravo su garsiuoju muzikantu, susirašinėjo, netgi turėjo jo asmeninių daiktų. Skulptūrą nemokamai sukūrė skulptorius Konstantinas Bogdanas, sovietmečiu sukūręs Lenino paminklą. Skulptūrą norėta pastatyti prie M. K. Čiurlionio menų gimnazijos, tačiau mokytojai pasipriešino, nes jiems skulptūra pasirodė pernelyg panaši į Čiurlionį, tada surasta vieta prie Centro poliklinikos, kur 1995 m. gruodžio 17 d. paminklas atidarytas su pučiamųjų orkestru. Paminklas simbolizuoja komunizmo eros pabaigą, Lietuvos siekį integruotis į Vakarų kultūrą, puoselėti meninės išraiškos ir žodžio laisvės tradicijas.

Frankas Zappa (1940-1993) – JAV kompozitorius, dainininkas, gitaristas, filmų režisierius. Šis savito stiliaus kūryba išsiskyręs atlikėjas vadinamas moderniosios muzikos tėvu. Zappos muzikoje jungiami roko, džiazo, avangardo ir elektroninės muzikos bruožai, joje gausu parodijos elementų. Muzikantas pripažįstamas vienu iškiliausių praėjusio amžiaus kompozitorių.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

46 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist