Dar savaitę (iki spalio 9-osios) vilniečiai gali siūlyti idėjas, kurios jiems leistų jaustis geriau ir mėgautis savo gyvenamąja aplinka grįžus po darbo, savaitgaliais ar per atostogas. Artėjant pasiūlymų teikimo terminui, vilniečiams jau atvertos praėjusių metų iniciatyvos – futbolo ir treniruoklių aikštelės Balsiuose.

Pirmą kartą 2021-aisiais įgyvendintame bandomajame projekte „Dalyvauk! Vilnius” Verkių seniūnijos Balsių bendruomenė pasiūlė ir nubalsavo už aktyvaus laisvalaikio ir sporto erdves. Šioms gyventojų idėjoms įgyvendinti skirtas daugiau nei 30 tūkst. eurų aplinkos gerinimui numatyto seniūnijos biudžeto, dar beveik 14 tūkst. eurų prie įgyvendinamų projektų išplėtojimo prisidėjo pati bendruomenė.

„Vilnius – kasdien geresnė savo versija. Džiaugiuosi, kad gyventojams sukūrėme puikią priemonę mylimą miestą auginti ir tobulinti kartu. Balsių bendruomenė – puikus pavyzdys, kad gyventojai gali ne tik pasiūlyti idėją, bet ir įsitraukti į jos įgyvendinimą bei patobulinimą. Kviečiu visus vilniečius išnaudoti unikalią galimybę teikti idėjas aplinkos gerinimui ir jau kitais metais mėgautis išrinktomis įgyvendinti“, – pasinaudoti proga kviečia Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Po vieną ar kooperuodamiesi į bendraminčių grupes, gyventojai galės siūlyti bendruomenei aktualių klausimų sprendinius. Pasiūlymus vilniečiai galės teikti „Želdinių“, „Mažosios architektūros“, „Sporto“, „Poilsio ir laisvalaikio“ kategorijoms.  

Pasak Balsių bendruomenės pirmininkės Neringos Kleniauskienės, kartais seniūnams gali susidaryti klaidinga nuomonė dėl gyvenamųjų zonų bendruomenių poreikių, o šis projektas leidžia patiems gyventojams imtis sprendimų dėl savo aplinkos pokyčių.

„Labai svarbu, kad gyventojai patys sprendžia, ko jie nori ir ko jiems reikia. Futbolo ir treniruoklių aikštelių idėją lėmė laisvalaikio erdvių poreikis, ypač vaikams. Kažkur reikia burtis, bendrauti, o futbolo aikštelė yra puiki erdvė ir pabendrauti ir energijai išlieti“, – sėkmę pelniusiomis idėjomis džiaugiasi bendruomenės pirmininkė.

N. Klenauskienė atskleidžia, kad darbas idėjos pateikimu nesibaigia. Tuomet reikia pritraukti pasiūlymą palaikančių bendraminčių. Iki balsavimo būtina bendruomenei komunikuoti apie visiems svarbią idėją, kviesti balsuoti – nebūtinai vien per socialinius tinklus, bet ir tiesiai bendraujant su kaimynais.

„Dalyvauk! Vilnius” šiemet vyksta antrą kartą ir jau visose sostinės seniūnijose. Visom idėjoms įgyvendinti bus paskirstyta per 300 tūkst. eurų – anksčiau šias lėšas planuodavo seniūnai ir seniūnės, sudarydami metų planus.

Idėjas aplinkai gerinti vilniečiai dar gali teikti iki spalio 9 d. platformoje  http://dalyvauk.vilnius.lt. Už tinkamomis pripažintas idėjas gyventojai galės balsuoti nuo lapkričio 16 d. Už konkrečią idėją galės balsuoti ne jaunesni nei 16 metų asmenys iš konkrečios seniūnijos. Kiekvienas balsuojantis turės teisę balsuoti už vieną labiausiai patikusią ir jo vertinimu geriausią idėją. Kiekvienas balsas skaičiuojamas tik vieną kartą.

Su visomis projekto datomis, sąlygomis, konkrečiomis kiekvienai seniūnijai skirtomis sumomis gyventojai gali susipažinti „Dalyvauk! Vilnius”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.