Miestas

Kiemsargiai pasiruošė sutikti žiemą

Teritorijų tvarkymo įmonė „Mano aplinka“, prižiūrinti didžiąją dalį sostinės, jau išrikiavo žieminę artileriją: per 100 motorizuotų priemonių ir daugiau nei 500 kastuvų, kuriais pasiruošę darbuotis toks pat skaičius kiemsargių.

„Praėjusi žiema parodė, kad stichija gali būti tokia stipri, jog negelbės nei technika, nei smėlis su druska. Situaciją valdė oro temperatūra – nuolat lyjant ir šąlant kovojome su plikledžiu. Dėl to ir šiemet esame pasiruošę dirbti neskaičiuojant valandų. Esant plikledžio tikimybei, dirbsime visą parą, kad užbėgtume nelaimėms už akių“, – tvirtina įmonės Teritorijų tvarkymo grupės vadovė Diana Lubė.

Miesto tvarkdariams praėjęs sezonas buvo toks įtemptas, kad šiemet nepaisoma sinoptikų kalbų, esą žiemos nebus. Orų prognozes įmonės specialistai jau nuo spalio pabaigos stebi per tris interneto programas. Anot D. Lubės, taip galima garantuotai įsitikinti, koks darbo krūvis laukia. Jei prognozės skelbia sniegą, stambiosios technikos vairuotojai budi ir esant reikalui bus iškviečiami į darbą bet kuriuo paros metu.

Žiemos sezono metu sostinėje šaligatvius ir kitus praėjimo takus valys 14 raiderių, 60 motošluotų ir stambioji technika, kurios priskaičiuojama per 30. Smėlio-druskos mišinio tiekimu rūpinsis net 6 pagalbinės priekabos. Dalį šios įrangos įmonė šiemet nuomojasi arba yra specialiai atnaujinusi.

Kiemsargių ekipuotė taip pat jau paruošta: apsisaugoti nuo žvarbaus oro padės žieminės darbo aprangos. Pagaminta beveik 500 specialių medinių kastuvų su metalinėmis geležtėmis – tokie kastuvai padeda lengviau susidoroti su darbu, kadangi geležtės geriau įkerta ledą.


Pagal Savivaldybės nurodymus, įmonė „Mano aplinka“ yra įsipareigojusi sostinės šaligatvius prie gatvių valyti 11 kartų per mėnesį, o daugiabučių kiemus žiemos sezono metu – 9 kartus per mėnesį. Važiuojamoji dalis kiemuose turi būti valoma 4 kartus. Taip pat numatyta, kad valymo darbai turi būti pradėti nuo visuomeninio transporto stotelių, priėjimų prie pėsčiųjų perėjų, laiptų, magistralinių gatvių šaligatvių. Tik po to einama valyti kiemų šaligatvių, kiemų važiuojamųjų dalių ir automobilių stovėjimo aikštelių.

Įmonė visus metus valo teritorijas 12 sostinės mikrorajonų – bemaž 70 proc. Vilniaus šaligatvių, aikščių, gyvenamųjų namų kiemų ir kitų viešųjų erdvių. Per praėjusią žiemą „Mano aplinkos“ technika ir kiemsargiai nukasė 137 mln. kvadratinių metrų sniego ir išbarstė 6000 kubinių metrų smėlio ir druskos mišinio.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button