Miestas

Keičiasi medžių genėjimo ir šalinimo tvarka sostinėje

Pasikeitus Želdynų įstatymui, Vilniaus miesto savivaldybėje keičiasi medžių genėjimo ar šalinimo tvarka. Privačių sklypų savininkai tokiems darbams turės gauti leidimus, o darbus atliekantys savivaldybės ar valstybinėje žemėje turės kreiptis dėl sprendimo priėmimo. Anksčiau visais atvejais užtekdavo leidimo.

Kai minėti darbai atliekami privačioje žemėje Vilniaus mieste, reikalingas tik savivaldybės specialistų leidimas. Darbų atlikimu rūpinasi sklypo savininkas. Jis turi pateikti tinkamai užpildytą prašymą Vilniaus miesto savivaldybei leidimui gauti. Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus, Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio vedėjas Vytautas Račkauskas pabrėžia, kad leidimas reikalingas kirtimui ir intensyviam genėjimui (intensyvus genėjimas –  tai 30 proc. ir daugiau medžio šakų šalinimas).

Kai medžių kirtimo ar genėjimo darbus norima atlikti savivaldybės žemėje, darbų eiga priklauso nuo jų sudėtingumo. „Jeigu genėjimas neintensyvus, tokiems darbams atlikti sprendimas nereikalingas, reikia tik besikreipiančio asmens užsakymo juos atlikti. Suinteresuotajam pakanka užpildyti prašymą ir pateikti jį Vilniaus miesto savivaldybės administracijai. Tačiau, jeigu reikia medį šalinti arba jį intensyviai genėti, darbus atliksime tik įvertinę prašymą ir priėmę sprendimą“, – sakė V. Račkauskas. Asmuo turės užpildyti minėtą prašymo formą ir sulaukti specialistų sprendimo.

 

Valstybinės žemės valdytojas savivaldybei turi pateikti užpildytą prašymo formą. Išnagrinėjus prašymą bus priimamas sprendimasdėl leidimoišdavimo. Jei iki jame nurodytos datos skundų nėra, išrašomas leidimas. Darbus atliks valstybinės žemės valdytojas.

Jeigu prašoma kirsti, persodinti, kitaip pašalinti ar genėti saugotinus želdinius privačiuose sklypuose (kuriuose nevykdomi statybų darbai), reikia pateikti žemės sklypo planą.

Jeigu prašoma kirsti, persodinti, kitaip pašalinti ar genėti želdinius sklype, kuriame numatomi statybos darbai, turi būti pateikti privalomi devyni dokumentai.

 

Vadovaujantis Vilniaus savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis, tvarkant želdynus ir prižiūrint želdinius turi būti siekiama išsaugoti sveikus, gyvybingus, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingus, perspektyvius želdinius – dar nepasiekusius gamtinės brandos ar ją pasiekusius, tačiau nekeliančius nei fizinio, nei ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojaus aplinkai.

Jeigu statybų metu želdynų ir želdinių išsaugoti nepavyksta, želdynus ir želdinius šalinti galima tik įsipareigojus kompensuoti ir atsodinus tokį jų kiekį, koks yra pašalinamas – atsodinamų medžių kamienų skersmenų suma turi atitikti pašalintų medžių kamienų skersmenų sumą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Paulius
Paulius
1 mėnesį

Siūlau performuoti VMS į Vilniaus medžių išsaugojimo ir priežiūros agentūra ir pakišti po Aplinkos ministerija. O mes išrinksim naujus žmones miestui valdyti. Sena administracija užsiminės mylimu darbu, o mes gausim nauja miesto valdžią – Win-Win.

Paskutinį kartą redaguota 1 mėnesį (Paulius)
RVilnius
RVilnius
1 mėnesį
Atsakinėti į  Paulius

🙂 pasiulymas tiesiai i desimtuka! 🙂

Kestis
Kestis
1 mėnesį
Atsakinėti į  Paulius

Siūlau išjungti kompiuterį ir eiti išsiblaivyti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button