Miestas

Išplatintas šaligatvis šalia Rasų kapinių: žmonės su negalia čia netilptų

Sukilėlių gatvėje neseniai išplatintas šaligatvis susiduria su gyventojų kritika. Šaligatvis yra toks siauras, kad jame sunkiai galėtų pravažiuoti dviratis, o žmonės su negalia sklandžiai juo judėti tikriausiai negalėtų. Vilniaus miesto savivaldybė dėl istorinės šios vietos svarbos irgi nieko padaryti negali.

Prieš metus Sukilėlių gatvės atkarpoje tarp P. Višinskio ir Balstogės stotelių savivaldybė atliko humanizavimo darbus: buvo sutvarkyti ir išplatinti pėsčiųjų takai, įrengti greičio mažinimo kalneliai. Visgi, netgi atlikus šiuos darbus, pėsčiųjų problema taip ir nebuvo išspręsta.

„Apgailestaujame, tačiau dėl  kultūros paveldo teritorijos ribų ir gatvės parametrų ties Rasų kapinių tvora, pėsčiųjų tako plėtrai reikalingi išsamesni archeologiniai tyrimai, infrastruktūriniai sprendiniai. Todėl ieškome sprendimo, kuris būtų tinkamas, saugus ir patogus tiek eismo dalyviams, tiek nedarytų įtakos kapinių infrastruktūrai”, – portalui MadeinVilnius.lt pakomentavo Vilniaus miesto savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Visockas.

 

Primename, kad visai neseniai ši gatvė garsėjo eismo įvykiais dėl vairuotojų nepaisomų KET taisyklių – maksimalaus greičio viršijimo. Savivaldybės sprendimu iš abiejų pėsčiųjų perėjos pusių buvo įrengti specialūs balti stulpeliai. Anot savivaldybės, vairuotojai šioje vietoje tapo drausmingesni ir balandžio 19 d. stulpelius išmontavo.

Išmontavus stulpelius, vietos pėstiesiems tapo daugiau, bet jau šalia pėsčiųjų perėjos. Visgi toks sprendimas neišsprendė visų šaligatvio problemų, kuris tiesiog yra per siauras kai kuriems eismo dalyviams.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
XooX

Jei būtų labiau pasukę galvas, būtų supratę, kad jei neišeina iš abiejų gatvės pusių padaryti normalaus šaligatvio, būtų vienoje pusėje jį panaikinę, o kitoje padarę 2x platesnį. Perėjų ten pakankamai tokiam sprendiniui…

miestietis

Deja, situacija nėra unikali, Vilniuje yra pilna vietų, kur žmonės su vežimėliu, ar vaiko vežimėliu, sakykim, nėra pageidaujami.
Išdaužytos ir ištrupėjusios nepervažiuojamos plytelės, siauri šaligatviai, į pėsčiųjų zoną suvaryti apšvietimo iš ženklų stulpai… Labai gaila matyti, kaip (ne)tvarkomas ir (ne)prižiūrimas mūsų miestas, ypač šiek tiek pakeliavus.

Cha cha cha

Čia vadinasi platintas šaligatvis? Mūsuose irgi pilna kreivarankiu ir bezdelniku, made in russia

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button