Miestas

Gatvės medžius nuo žalingo druskų poveikio vėl saugos aptvėrimai

Kuo mažiau žalos miesto orą valančioms ir šešėlį kuriančioms medžių alėjoms – tai yra viena esminių nuostatų Vilniui renkantis priemones gatvių priežiūrai žiemą. Saugant nuo barstomų druskų poveikio, antri metai dalyje Vilniaus gatvių medžiai aptveriami faneros plokštėmis. 

Šiemet savivaldybės įmonė „Grinda“ tokias apsaugas įrengs maždaug šešiems šimtams medžių. Faneros plokštės pasižymi atsparumu drėgmei, medžius jos apsaugos nuo mechanizuotai barstomų sniegą tirpdančių medžiagų. Barstymo techniką irgi rūpinamasi sureguliuoti taip, kad druska nebūtų purškiama per aukštai ir per toli.

„Šį šaltąjį sezoną jau ne vieną kartą Vilniaus gatvės buvo barstomos technine druska. Jei jos patenka ant pomedžio, augalui gresia nudžiūti. Be druskos mišinių naudojimo vis dėlto apsieiti sunku, todėl ieškome aplinką tausojančių sprendimų, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius. – Jei žiema bus baltesnė nei pernai, pavasarį matysime šio sprendimo efektą – žemės mėginius paėmėme prasidedant sezoną, pakartosime juos pavasarį ir ištirsime laboratoriškai.“

Medžių apsaugų bus sumontuota J. Tumo-Vaižganto, Didžiojoje, Pylimo, Pamėnkalnio, Gėlių, Vasario 16-osios, J. Jasinskio, Rinktinės, Jogailos, Kauno, Antakalnio gatvėse ir Gedimino ir Konstitucijos prospektuose, aptvėrimų bus ir Ukmergės g. eismą skiriančioje juostoje.

Šį sezoną dalis aptvėrimų apjuos ne vieną, o iškart kelis medžius.  Šiuo metu jau sumontuota 1 km 300 m ištisinių medžių aprėminimų Lukiškių aikštėje ir Konstitucijos prospekte. Bendras ištisinių medžių aptvėrimo ilgis gali siekti 5–6 km. 


Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
D. R.
D. R.
29 dienas (-ų)

O vanduo su druska, pilama sočiai net lietui lyjant, tekės sau ramiai po tomis plokštėmis ir gersis į žemę… Čia apsaugotų nebent, kad nekastų ir nepiltų druskuoto sniego ant šaknų. Bet kai to sniego nėra, o druską pila ant grindinio – 0 naudos iš šitų plokščių…

Sonic
Sonic
1 mėnesį

Toks pastebėjimas, kad neskaitant tų didelių medžių, liepos buvo aptvertos ir praeitais metais. Bet šiemet aptvarai vėl nauji, o ne tie patys. Kažin ar medžiai užauga per metus tiek, kiek medienos yra panaudojama tiems aptvarams?..
Gal reikėtų pagaminti daugkartinius aptvarus?

ttttt
ttttt
1 mėnesį
Atsakinėti į  Sonic

o kam,,)))))

to Sonic
to Sonic
1 mėnesį
Atsakinėti į  Sonic

Mediena yra itin ekologiskas, pigus variantas kuris po panaudojimo gali buti panaudotas kompostui arba lengvai perdirbtas. Tokiu atveju vienakrtinis vartojimas nereikalauja vietos laikimui 8 menesius per metus(kas beja kainuoja). Plastmasiniai borteliai tik po 10+ metu naudojimo taptu ekologiskai neutralus lyginant su vienkatiniais medienos borteliais. Bet atkreipiant demesi jog tures daug kontakto su korozine druska abejotina ar bent 5 metus atlaikytu. O naudojimo pabaigoje tinkamas plastmases perdirbimas yra sunkus ir tersiantis procesas. Metalas yra brangus todel reikalautu dideles pradines investicijos. Taip pat yra sunkus kas apsunkintu transporta ir instaliacija, kas to eigoje sukurtu didesnes islaidas kiekvienais metais. Plius kaip ir su… Skaityti daugiau

Back to top button