Miestas

Dvigubai pabrango Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios fasado remontas

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios fasado remontas jau prasidėjo. Visgi brangstant statybų medžiagoms, dvigubai pabrango ir šitas projektas. Parapijos vadovas, Kun. Wojciech Górlicki kreipėsi į parapijiečius ir neabejingus gyventojus padėti pabaigti remontą ir paaukoti bažnyčios fasado remontui.

Maždaug prieš metus bažnyčios klebonas kreipėsi į gyventojus, pranešdamas apie planuojamą fasado rekonstrukciją. Dar prieš metus nusibrėžta 400 tūkst. eurų remonto kaina dabar išaugo dvigubai ir dabartiniais skaičiavimais fasado rekonstrukcija bažnyčiai apsieis 809 tūkst. eurų.

„Deja, iškilo naujų sunkumų, kuriuos veikiausiai numatėte ir Jūs. Po pandemijos atėjo infliacija, smarkiai išaugo medžiagų ir darbų kainos. Šią situaciją itin pablogino prieš Ukrainą vykdomas kraupus karas. Galiausiai, atlikus fasado konservavimo tyrimus, dar labiau išsiplėtė apimtys darbų, kuriuos neišvengiamai reikia atlikti, norint gauti galutinį Kultūros departamento pritarimą renovacijai”, – rašoma Kun. Wojciech Górlicki pranešime parapijiečiams.

 

Šiuo metu gyventojai jau surinko daugiau nei 220 tūkst. eurų. Anot kunigo, dalį sumos žadėjo padengti įvairios institucijos ir kolegos iš Lenkijos.

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia yra bene įspūdingiausias barokinis palikimas Vilniuje, kasmet pritraukiantis krūvas turistų.

1668-aisiais LDK etmonas ir Vilniaus vaivada Mykolas Kazimieras Pacas pradėjo Antakalnyje statyti naują šventovę, sakoma, kaip padėką Dievui už laimingą išsigelbėjimą karo su Maskva metu. Barokinė bažnyčia išpuošta  G. P. Perti ir G. M. Galli stiuko lipdiniais. Bažnyčioje yra 13 koplyčių, barokinė marmurinė krikštykla, XIX amžiuje pastatyta paauksuota rokokinė sakykla, laivą imituojantis sietynas. Joje įrengti du tūkstančiai stiuko statulų, freskos, reljefai, religiniai paveikslai.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Viačeslav-bmZlt-slavka/dugno savo...

Kiek atsimenu jau mažiausiai tris kartus tam darbų atlikimui “visų galų meistrai” buvo Surinkti…,- profesionalai…tame vienintelė išeitis, o Ne politikų – verslo savo “bendrinimasis”…

hmmmm

profai ir dirba su šituo. stengiamasi daryti normaliai ir natūralu jog brangstant medžiagoms ir didėjant infliacijai kitaip nesigaus nebent pradėti fuflo daryti, bet čia chebra rimta ir su principais, jie geriau jau bankrutuos nei leis sau daryti eurorestauraciją. geriau mažiau bet kokybiškai. grožimės praėjusių amžių architektūrą ir peikiama šiuolaikinę, bet nesuvokiame jog anksčiau pastatus statydavo kelis dešimtmečius ir po to dar šimtus metų grąžindavo, tai ir priežiūra atitinkama (ypač ją apleidus dešimtmečiams), o dabar stengiamasi per mėnesius suręsti biudžetines betono ir stiklo konstrukcijas (net nepavadinsi jų pastatais) ir įsivaizduojama jog kažką gražaus galima šitaip išgimdyti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button