Miestas

Du vilniečiai įtariami neteisėtai nuomoję savivaldybės patalpas

Du vilniečiai įtariami neteisėtai nuomoję Vilniaus savivaldybės patalpas ir neteisėtai pasisavinę beveik 30 tūkst. eurų, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Neteisėta patalpų nuoma užsiėmusiam įmonės faktiniam vadovui ir jo bendrininkui pateikti įtarimai dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei didelės vertės svetimo turto – per 28 tūkst. eurų – pasisavinimo.

Tyrimo duomenimis, įmonei faktiškai vadovavęs ir sprendimus priiminėjęs vilnietis su Vilniaus miesto savivaldybe dar 2014 metais susitarė, kad bendrovei bus išnuomotos savivaldybei priklausančios patalpos sostinės centrinėje dalyje, iš viso beveik 1700 kv. metrų, kurių 90 proc. įmonė galėjo pernuomoti kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims. Sutarties galiojimo pabaigos data – 2019 metų balandis.

 

Įtariama, kad įmonės veiklai realiai vadovavęs asmuo, žinodamas apie sutarties pabaigą, tyčia neperdavė šių patalpų Vilniaus miesto savivaldybei ir toliau jas neteisėtai nuomojo bei rinko pinigus, neturėdamas tam leidimo.

Savivaldybė ir įmonės faktinis vadovas buvo įsivėlę į civilinius ginčus teisme, tad kai tik teismas nusprendė, kad nuomininkas turi būti iškeldintas, o patalpos perduotos savininkei, faktinis vadovas, įtariama, įmonę su visais įsiskolinimais fiktyviai pardavė kitam asmeniui. Tačiau nuomos veikla ir toliau buvo tęsiama, o abu bendrininkavę asmenys toliau galimai gavo pajamas, kurių niekur neapskaitė. Pareigūnai skaičiuoja, kad įtariamieji galėjo pasisavinti per 28 tūkst. eurų.

Vilniaus mieste, įvairiose su tyrimu susijusiose vietose, buvo atliktos kratos, per kurias rasti įvairūs ikiteisminiam tyrimui svarbūs dokumentai bei kiek daugiau nei 10 tūkst. eurų, kurių nuosavybės teisė laikinai apribota.

 

Ikiteisminį tyrimą vykdo FNTT, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Griežčiausia bausmė už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą – laisvės atėmimas iki dešimties metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą, taip pat už neteisėtą vertimąsi ūkine veikla numatyta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button