Valstybinės miškų tarnybos specialistai, vertindami šių metų orų sąlygas ir aktyvią žievėgraužio tipografo skraidymo pradžią, prognozuoja, kad eglynams žievėgraužis tipografas bus pavojingas ir šiemet. Kenkėjas galimai sudarys masinio dauginimosi židinius ir dėl to nudžius jo apniktos eglės. Todėl miško savininkai, savo arba gretimose valdose turintys potencialiai šio kenkėjo pažeidžiamų eglynų (40 metų ir vyresnių), prašomi būti atsakingais ir tinkamai juos prižiūrėti, o taip pat paraginti tokiais būti ir kaimynus.

Ar Jūsų, o galbūt kaimyno, valda yra potencialiai tinkama eglynų kenkėjų pažeidimams, galite pasitikrinti šiame interaktyviame žemėlapyje.

Siekdami paskatinti privačius miško savininkus rūpintis savo miškais, Valstybinės miškų tarnybos specialistai siūlo pagalbą kovoje su žievėgraužiu tipografu. Privačių miškų apsaugai bus dalinamos feromoninės gaudyklės žievėgraužiams gaudyti eglynų kirtavietėse. Taip pat, kartu su gaudyklėmis bus dalinamas ir vilioklis, kviečiantis į žaliuojančius eglynus vabalą keršvabalį, kuris minta žievėgraužiais ir taip juos naikina.

Dėl gaudyklių gali kreiptis tie miškų savininkai, kurių valdoje 40 metų ir vyresnis eglynas buvo iškirstas plynais sanitariniais kirtimais ne seniau kaip prieš 8 mėnesius, o kirtavietės plotas yra ne mažesnis kaip 0,3 ha. Valstybinė miškų tarnyba ragina privačių miškų savininkus, kurie nori neatlygintinai gauti feromoninę gaudyklę, suskubti ir kreiptis į Jums patogų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus teritorinį poskyrį ir atsiimti įrankį, kuris padės kovojant su didžiausių šių dienų eglynų kenkėju. Gaudyklių ir feromonų kiekis yra ribotas.

Atkreiptinas dėmesys, kad feromoninės gaudyklės efektyviai gaudo žievėgraužius tipografus tik tuomet, kai visą vasarą kas 7-10 dienų vabalai yra surenkami iš gaudyklės ir sunaikinami.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist