Miestas

Dar galima suspėti: Vilniaus savivaldybė laukia miestiečių idėjų aplinkos tvarkymui

Sostinės gyventojai dar gali suskubti pateikti savo idėjas pilotiniam „Dalyvauk! Vilnius” projektui – iki spalio 17 dienos pasiūlyti įvairių iniciatyvų Rasų, Justiniškių ir Verkių seniūnijose.

Rugsėjo 13-ąją trijose seniūnijose startavęs pilotinis projektas „Dalyvauk! Vilnius” suteikia galimybę kiekvienam aktyviam vilniečiui pasiūlyti idėją savo miestui ir taip prisidėti prie seniūnijoms skiriamų biudžeto lėšų joms įgyvendinti. Siekiama, kad gyventojai įsitrauktų ir pasijustų savo aplinkos šeimininkais.

„Iš vilniečių siūlomų idėjų matyti, kad dauguma mėgsta aktyvų laisvalaikį ir nori leisti laiką atvirose erdvėse, prie savo namų. Vienas populiariausių pasiūlymų – įrengti įvairaus tipo treniruoklius ar jų atskiras zonas erdvėse prie gyvenamųjų namų. Taip pat populiarios tinklinio aikštelės, grilio, šachmatų stalai, pavėsinės, sūpynės ir net nameliai medžiuose“, – dar nepateikusius idėjų kviečia suskubti dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

 

Lapkritį balsuodamos rajonų bendruomenės pačios nuspręs, kurių iniciatyvų labiausiai reiktų, o per ateinančius metus Vilniaus miesto savivaldybė jas įgyvendins.

Pirmą kartą įgyvendinamas projektas „Dalyvauk! Vilnius” leis sostinės gyventojams diskutuoti ir aktyviai prisidėti prie savivaldybės biudžeto skirstymo, aplinkos gerinimo, opiausių problemų sprendimo.

Savo aplinkai neabejingi sostinės gyventojai platformoje www.dalyvauk.vilnius.lt nuo rugsėjo 13 iki spalio 18 d. dar gali registruoti idėjas, kaip pagerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Lapkričio 9–22 d. bus galima balsuoti už labiausiai patikusį ir reikalingiausią pasiūlymą.

 

Kol kas projektas yra pilotinis, vyksiantis trijose seniūnijose – Justiniškių, Rasų ir Verkių. Ateityje jis galėtų tapti prototipu organizuojant viso Vilniaus miesto gyventojų dalyvaujamąjį biudžetą.

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis (iš viso 64 tūkst. Eur): Justiniškių seniūnijai – 18 tūkst. Eur, Rasų – 16 tūkst. Eur, Verkių – 30 tūkst. Eur.

Teikti idėjas dalyvauk.vilnius.lt gali visi vilniečiai, o kurias iš jų įgyvendinti spręs Justiniškių, Rasų ir Verkių seniūnijų gyventojai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Darius
Darius
10 dienas (-ų)

O idejos savininkui, kurio ideja laimes, bus atlyginta? Turiu ideja, kuri butu unikali ir manau laimetu, bet kas man is to? Kad papuosiu savo rajona nesiskaito, nes siandien cia gyvenu, rytoj kitur. Gudriai cia savivaldybe sugalvojo.. matys nieko be medeliu sodinimo nesugeba tai bando dykai ideju gauti

lina
lina
10 dienas (-ų)

Aplinka tvarkoma uz miesto pinigus ten kur statytojai vysto naujus rajonus. T.y uz mokesciu moketoju pinigus statoma infrastruktura ten kur verslas stato viesbucius. Va ir visa miesto sistema. Kysiai vaiksto ir kiseniu nepleso.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button