Vyriausybei paskelbus karantiną, dauguma šalies gyventojų beveik visą laiką leidžia namuose. Natūralu, kad dabar gyvenamuosiuose būstuose atliekų pradeda kauptis daugiau. Atliekų tvarkytojai deda dideles pastangas, kad besikeičiantis miesto ritmas nesutrikdytų atliekų išvežimo, o tam stengiamasi užtikrinti kiekvieno darbuotojo saugumą, taikant būtinąsias apsaugos priemones.

Prevencinės priemonės – nuo dezinfekcijos iki respiratorių

Prasidėjus karantinui jau dabar gyvenamuosiuose rajonuose daugėja sukaupiamų atliekų. Kaip teigia Saulius Budrevičius, bendrovės „Ecoservice“, teikiančios atliekų surinkimo paslaugas daugiau kaip 20 savivaldybių, generalinis direktorius, net ir pakitusiomis sąlygomis atliekų surinkėjai visomis išgalėmis stengiasi dirbti įprastu ritmu. „Siekdami užtikrinti sklandų darbą karantino metu, susiduriame su dideliais iššūkiais: kai vieni gali dirbti nuotoliniu būdu, atliekų surinkimo sektoriuje to padaryti negalime. Todėl ieškome sprendimų, skiriame papildomus finansinius išteklius darbuotojų apsaugos priemonėms įsigyti. Kaip žinia, didelius kiekius dezinfekcinio skysčio, respiratorių ir kaukių gauti sudėtinga, tačiau darome viską, kad jais galėtume aprūpinti mūsų darbuotojus ir sukurti saugią darbo aplinką“, – paaiškina S. Budrevičius.

Jo teigimu, siekiant maksimaliai užtikrinti kiekvieno darbuotojo saugumą imtasi kelių priemonių. Viena iš jų – tai dezinfekcinis skystis, kuriuo aprūpintas kiekvienas ekipažas šalyje, taip pat – ir visi darbuotojai, turintys tiesioginį kontaktą su ekipažų komanda. Šiuo metu bendrovė įsigijusi 200 litrų dezinfekcinio skysčio, o artimiausiomis dienomis jo atsargos bus papildytos dar 1000 litrų.

Antra, visi šiukšliavežių ekipažai yra aprūpinami vienkartinėmis pirštinėmis ir veido kaukėmis. Darbuotojai, dirbantys padidintos rizikos darbą, pavyzdžiui, aptarnaujantys biotualetus, papildomai aprūpinami respiratoriais. Juos turi ir šiukšliavežių ekipažus į reisą išleidžiantys darbuotojai.Trečia, darbas organizuojamas taip, kad ekipažų darbuotojai nesikeistų tarpusavyje, o skirtingi ekipažai nesusitiktų privalomos rytinės patikros metu. Stengiamasi maksimaliai sumažinti kontaktų kiekį tiek išorėje, tiek įmonės viduje. Administracijos darbuotojai dirba nuotoliniu būdu.

Galiausiai, bendrovė įsigijo 100 vienkartinių kostiumų atliekų išvežimui  iš ligoninių ar kitų padidintos rizikos izoliuotų teritorijų.

Plaunami ir dezinfekuojami konteineriai

Nors dažniausiai bendro naudojimo konteinerių plovimas ir dezinfekavimas vykdomas šiltuoju sezonu, dėl susidariusios padėties daugelyje miestų jis pradėtas jau dabar. Konteineriai jau dezinfekuoti Mažeikiuose, Šiauliuose, Radviliškyje. Vilniuje ir Marijampolės apskrityje darbų pradžia numatyta balandžio pradžioje. Klaipėdos regionas taip pat intensyviai ruošiasi šiam procesui. 

Mišrių komunalinių atliekų konteinerių plovimas ir dezinfekavimas vykdomas naudojant specialius automobilius, kurių viduje ir vyksta plovimo procesas, naudojant specialias dezinfekavimo priemones. Vienu tokiu automobiliu per dieną galima nuplauti apie 100 konteinerių. Tiesa, šį sezoną bus išbandytas ir naujasis aukšto spaudimo įrenginys, kuris konteinerius plauna 150 laipsnių Celsijaus vandeniu. Ekspertų teigimu, šiuo sudėtingu laikotarpiu tokia technologija pasitarnaus tiek konteinerių plovimo, tiek dezinfekcijos aukštoje temperatūroje darbų atlikimui.

Dirba pagal numatytus grafikus

Kaip teigia S. Budrevičius, dabar pagrindinis bendrovės tikslas – apsaugoti darbuotojus bei gyventojus nuo papildomų rizikų, taip pat – kad dėl viruso protrūkio ir galimo karantino trukmės pratęsimo nesutriktų įmonės veikla. „Todėl primename ir gyventojams, kad iš šios ekstremalios situacijos turėtume eiti visi kartu, o tai reiškia – sąžiningai laikytis karantino, paisyti visų atsakingų institucijų nurodymų, o pajutus simptomus izoliuotis ir pranešti 1808“, – pabrėžia bendrovės generalinis direktorius.

S. Budrevičiaus teigimu, aptarnaujamų savivaldybių teritorijose bendrovės darbuotojai per dieną aptarnauja daugiau nei 15 tūkst. konteinerių, tai daro 120 šiukšliavežių ekipažų. Įskaitant kitas kompanijos teikiamas paslaugas – statybinių, didžiųjų, gamybinių atliekų surinkimą, teritorijų priežiūrą bei biotualetų nuomą, bendrą automobilių parką sudaro daugiau kaip 300 automobilių, o „Ecoservice“ grupėje dirba daugiau nei 900 darbuotojų. 

Komanda stebi situaciją, o esant poreikiui yra pasirengusi lanksčiai priimti sprendimus, susijusius su kintančiais atliekų kiekiais tam tikrose teritorijose. „Susiklosčiusi situacija keičia gyvenimo ritmą ir mums, kaip ir visiems, kelia didelių iššūkių. Nežiūrint į tai, darbas vyksta ir darome viską, kas nuo mūsų priklauso, kad atliekų surinkimas vyktų pagal numatytus grafikus ir maršrutus“, – argumentuoja S. Budrevičius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist