Miestas

Atliekų išvežimas šventinėmis dienomis nestos: prašo ir gyventojų sąmoningumo

Išaugęs vartojimas šventiniu laikotarpiu sukuria ir didesnį atliekų kiekį, kurį paskui reikia sutalpinti į konteinerius. Ekologinių sprendimų bendrovė „Ecoservice“ informuoja, kad atliekų išvežimas šventinėmis dienomis bus vykdomas įprastai, tačiau svarbu, kad gyventojai taip pat elgtųsi sąmoningai – neužstatytų privažiavimų prie konteinerių, teisingai rūšiuotų, rūšiuodami pakuotes suspaustų, kad jos užimtų kaip galima mažiau vietos.

Atsakingas parkavimas

Per šventes daugelis keliaujame į svečius arba laukiame artimųjų namuose. Vieni kiemai ištuštėja, o kituose bando susisprausti neįprastai didelis automobilių kiekis. Atsakingas automobilių parkavimas leidžia atliekas išvežti laiku. Švenčių metu automobiliams vietos nedideliuose daugiabučių kiemuose ieško ne tik gyventojai, bet ir į svečius atvykę jų artimieji, tačiau parkuojantis reikia įvertinti ar paliktas automobilis netrukdys įvažiuoti šiukšliavežei.

„Siauruose įvažiavimuose į daugiabučių kiemus šiukšliavežėms manevruoti yra gana sudėtinga, dažnai svarbus yra kiekvienas milimetras. Nors šiuolaikiniai automobiliai turi įmontuotas įvairias technines pagalbines priemones, leidžiančias darbuotojams geriau matyti situaciją visuose automobilio šonuose, tačiau pasitaiko, kad gyventojai ar jų svečiai automobiliais visiškai užblokuoja privažiavimą prie konteinerių“, – sako Daiva Skrupskelienė, „Ecoservice“ atliekų surinkimo verslo direktorė.

 

Automobiliais reikėtų ne tik neužstatyti pačių konteinerių, tačiau ir įsitikinti, kad pakelyje priparkuotas automobilis neužstos pravažiavimo ne tik lengvajam automobiliui, bet ir didesnio dydžio šiukšliavežei. Privažiavimą prie konteinerių labai apsunkina ir sniegas bei ledas. Jei įvažiavimas į daugiabučio kiemą yra nuokalnėje ar įkalnėje, situacija pasidaro dar sudėtingesnė. Todėl siekiant, kad atliekų išvežimas vyktų sklandžiai ir laiku, daugiabučių namų gyventojai ar juos administruojančios bendrovės turėtų pasirūpinti, kad įvažiavimai būtų nuvalyti ir pabarstyti slidumą mažinančiais mišiniais.

Atsakingas rūšiavimas

Nors atliekų rūšiavimas savaime nemažina atliekų kiekio, teisingai išrūšiuotos atliekos konteinerius tiesiog paverčia talpesniais. Per Kalėdas į konteinerius keliauja daugiau kartono pakuočių, kurios konteineryje užima daug vietos, taip pat pakuočių nuo įvairių dovanų, žaislų, maisto produktų, todėl labai svarbu atliekas išmesti tinkamai paruošus.

„Kad konteineriai būtų talpesni, reikėtų plastikines ir kartonines pakuotes suspausti. Išmesta sveika dėžutė užima daug vietos, todėl geriausia, jei prieš išmesdami kartonines dėžutės išlankstysite, o plastikines pakuotes suspausite taip, kad jos užimtų kiek įmanoma mažiau vietos. Taip paruoštų pakuočių daugiau tilps ne tik į konteinerį, bet ir į Jūsų šiukšliadėžę, todėl rečiau reikės ją ištuštinti“, – pataria D. Skrupskelienė. 

 

Išlankstytos kartono dėžutės, suspaustos plastikinės ir popierinės pakuotės neleidžia konteineriams užsipildyti pernelyg greitai, ir atliekos nepradedamos krauti šalia jų. Prie konteinerių paliktas atliekas gali ištampyti paukščiai ir gyvūnai, todėl verta pasirūpinti, kad gausesnis atliekų kiekis talpiai nugultų konteineriuose. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button