Naujas ir moderniai įrengtas mokymo plaukti baseinas „Plaukimo šeima“ LR Vyriausybei pateikė pasiūlymą nemokamai mokyti plaukti pradinukus iš ugdymo įstaigų, kuriose mokiniams ir mokytojams kas savaitę atliekamas COVID-19 testas.

Nori prisidėti prie pilotinio projekto savo lėšomis

Baseinas „Plaukimo šeima“ siūlo bent dalį kūno kultūros pamokų ar papildomų užsiėmimų perkelti iš mokyklų į saugesnę baseino patalpą. Vyriausybei pritarus ir suteikus tokią galimybę, baseinas šį pasiūlymą teiktų pilotiniame pradinukų ugdymo kontaktiniu būdu projekte dalyvaujančioms mokykloms.

„Šiuo metu nėra palikta erdvės atsakingai vykdyti veiklą tiems, kurie gali užtikrinti žmonių saugumą. Mūsų veikla visiškai naujai įrengtose ir moderniose patalpose yra įšaldyta neribotam laikui. Atsakingai įvertinę riziką, galime prisiimti atsakomybę už naujame baseine besilankančių ir neigiamą COVID-19 testą turinčių mokinių saugumą. Vyriausybei ir kelioms ministerijoms pateiktame prašyme siūlome mūsų iniciatyvą prijungti prie pilotinio pradinukų ugdymo kontaktiniu būdu projekto. Savo lėšomis prisiėmę visą riziką, galėtume ištestuoti, kaip saugiai vykdyti tokią veiklą. Šio pilotinio projekto rezultatai suteiktų naudingos informacijos ir Vyriausybei, ir kitiems atsakingiems verslams“, – sako „Plaukimo šeima“ vadovė Giedrė Visockytė.

Į baseiną vienu metu būtų kviečiama viena pradinukų klasė, kurios visi vaikai testuojami COVID-19 kaupinių metodu, o klasėje esant 26 vaikams vienam pradinukui tektų apie 60 kv. m. plotas. Taip vaikai galės ne tik sportuoti saugiau, tačiau mokysis plaukti, stiprės jų kūno raumenys, imuninė sistema, gerės emocinė būsena. Priklausomai nuo LR Vyriausybės sprendimo, baseinas „Plaukimo šeima“ nemokamus užsiėmimus pradinių klasių moksleiviams suteiktų laikotarpyje nuo dviejų savaičių iki vieno mėnesio.

G. Visockytės teigimu, baseinas Vilniuje siūlo nemokamo mokymo plaukti iniciatyvą įgyvendinti ir prie minėto pilotinio projekto prisijungti savo lėšomis. Tai reiškia, kad baseinas ne tik suteiktų galimybę pradinukams nemokamai mokytis plaukti, tačiau investuotų į trenerių testavimą kas 7 dienas, mokiniams suteiktų nemokamas medicinines apsaugines veido kaukes, baseino personalas dėvėtų reguliariai keičiamus FFP2/KN95 filtravimo klasės respiratorius, baseine būtų įrengtos papildomos dezinfekcijos stotelės, būtų palaikomos aukštesnės chloro normos baseino vandenyje (neviršijant normų limitų), užtikrinamas intensyvus ir nuolatinis patalpų vėdinimas. Be to, po kiekvienos pamokos būtų daromos 15 – 20 minučių pertraukos, skirtos patalpos valymui, dezinfekcijai ir vėdinimui.

Tokiu siūlymu ieškome būdų parodyti, kad laikantis visų saugumo reikalavimų įmanoma išvengti būtinybės stabdyti veiklą.

„Turėdami naujai įrengtą ir modernų baseiną, galime dalies pradinių mokyklų kūno kultūros pamokas perkelti čia arba organizuoti papildomus mokymo plaukti užsiėmimus. Esame pasirengę užtikrinti visas reikiamas saugumo priemones – nuo trenerių testavimo ir, esant galimybei, vakcinavimo nuo COVID-19 vakcina, iki ypatingos patalpų dezinfekcijos“, – projekte pateiktą idėją pristato G. Visockytė.

Ji pasakoja, jog naujo baseino projektavimas buvo pradėtas dar gerokai prieš pirmąjį karantiną. Dėl užsitęsusios pandemijos baseinas buvo įrengtas vėliau, o antrojo karantino metu jo veikla buvo visiškai įšaldyta.

Baseino komanda aktyviai stebi pandeminę situaciją ir gerai supranta, jog yra būtinas atsargus ir laipsniškas šalyje veikiančių verslo sektorių atvėrimas. Visgi nauja baseino infrastruktūra, modernūs vandens valymo ir pažangūs bei galingi vėdinimo įrenginiai leidžia galvoti apie platesnes jo pritaikymo galimybes.

Vaikai šiemet neturėjo galimybės mokytis plaukti

G. Visockytės teigimu, į baseiną užsiėmimams būtų kviečiami pradinukai tik iš tų pradinių mokyklų, kurioms leista vykdyti veiklą ir kurių pradinukų bei pedagogų šeimų ūkiai yra testuojami dėl COVID-19 kaupinių metodu.

„Tokia galimybė yra ypač naudinga vaikams, kurie ir iki karantino turėjo dėmesio reikalaujančių sveikatos problemų. Pavyzdžiui, astma sergantiems vaikams beveik vienintelis būdas išlikti aktyviems yra plaukimo užsiėmimai. Jų metu yra stiprinami plaučiai ir kvėpavimo kontrolė. Daugybei vaikų, sergančių šia liga, ar turinčių stuburo bei laikysenos sutrikimų, plaukimo pamokos yra taikomos kaip viena svarbiausių gydomųjų priemonių“, – sako „Plaukimo šeima“ vadovė.

Ji pasakoja, kad sulaukia daug paklausimų ir iš tėvelių, besidominčių, kada bus galima vaikams grįžti į plaukimo pamokas.

„Bendraujame su psichologais ir jų prognozės, susijusios su vaikų emocine būsena, šiuo laikotarpiu neramina. Suprastėjusi vaikų emocinė būsena šiuo metu yra vienas iš labiausiai matomų neigiamų pandemijos ir jos nulemto karantino padarinių. Moksliškai įrodyta, kad fizinė veikla padeda stabilizuoti emocinę būseną, todėl dedame visas pastangas, norėdami suteikti vaikams galimybę pandemijos metu sportuoti saugiai“, – kalba G. Visockytė.

Ji  priduria, kad artėja šiltasis sezonas, šeimos po ilgų karantino ribojimų ieškos poilsio prie atvirų vandens telkinių. Pradinukai šiemet neturėjo galimybių mokytis plaukti, tai savo ruožtu mažina nelaimingų atsitikimų prevenciją.

PSO: plaukioti gerai prižiūrimame ir tinkamai chloruotame baseine – saugu

Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimai rodo, kad COVID-19 virusas vandenyje neplinta, nes baseinuose naudojamas chloras naikina vandenyje esančias bakterijas ir virusus.

Be to, baseinuose saugumą užtikrina ne tik chloro poveikis. Naujajame „Plaukimo šeimos“ baseine yra naudojami įrenginiai, užtikrinantys aukštus higienos standartus: vandenį dezinfekuojančios infraraudonųjų spindulių lempos, stiklo granulėmis filtruojantys įrenginiai, automatiniai chloro dozatoriai, itin pažangios ir galingos patalpų vėdinimo sistemos.

„Dabar ir viso karantino metu vyksta aukšto meistriškumo plaukimo treniruotės valstybiniuose baseinuose. Juose nėra užfiksuotas nė vienas COVID-19 atvejis, ir šis faktas kalba pats už save: baseinų aplinka yra saugi, jie neturi rizikos virsti ligos plitimo židiniais“, – tvirtina G. Visockytė.

Baseino vadovė teigia, jog Vyriausybei pateiktame prašyme yra nurodyta net 12 priemonių, kurių baseinas įsipareigoja imtis dėl pradinukų saugumo: kas 7 dienas testuoti trenerius, vienu metu mokyti plaukti tik vieną klasę, laikytis saugių atstumų, įrengti papildomas dezinfekcijos stoteles prie baseino ir kt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

47 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist