MiestasSavaitės klausimas

APKLAUSA: Ar Vilniui reikalingas sostinės įstatymas?

Seimo nariai praeitą savaitę pasiūlė rengti ir svarstyti atskirą sostinės įstatymą, kuris Vilniui kaip istorinei Lietuvos sostinei suteiktų daugiau galimybių palaikyti ir gerinti vilniečiams taip svarbią miesto infrastruktūrą, miesto svečių lankomas reprezentacines vietas ir objektus.

Sostinės įstatymas leistų gauti papildomų lėšų ir skirti jas viešos infrastruktūros palaikymui ir ja besinaudojančių žmonių patogumui. Tuo tarpu Vilnius tikrai yra labiausiai lankomas Lietuvoje turistų miestas, čia daugiausia valstybinių institucijų, diplomatinių ir tarptautinių įmonių atstovybių, be to, čia juk važiuoja žmonės iš įvairių regionų mokytis, gydytis, kitais reikalais – todėl teisinga būtų, kad sostinės įstatymas suteiktų papildomą galimybę Vilniui pasirūpinti tam reikalingais viešaisiais ištekliais.

Statistikos departamento duomenimis gyventojų skaičiumi Vilnius lenkia Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius kartu sudėjus, 2018 metų pabaigoje Vilniaus mieste gyveno beveik 541 tūkst. nuolatinių gyventojų. Sostinė yra vienintelis didmiestis kuriame gyventoju skaičius nuolat didėja.

 

Nepaisant statistikos, sostinės situacija išskirtinė tuo, kad surinkdama šalyje didžiąją dalį Gyventojų pajamų mokesčio, sostinės savivaldybė daugiau kaip 50 procentų grąžina jo į biudžetą taip dalindamasi ištekliais su kitomis savivaldybėmis, surenkančiomis kur kas mažiau pajamų.

Todėl šiandien Jūsų klausiame, ar Vilniui reikalingas atskiras sostinės įstatymas?

[poll id=”56″]
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rytis
Rytis
2 metus

Nors esu sostinės gyventojas sutinku, kad mūsų pinigai keliautų už Vilniaus ribų, manau sostinės, kaip pagrindinio ir turtingiausio miesto, garbinga atsakomybė yra rūpintis likusia valstybe, o ne kaip viduramžiais viską turtą centralizuoti į vieną vietą ir kitus palikti varge. Vilniuje ir taip per daug blizgių stiklainiukų pristatyta, kurie ne turtina bet žaloja tas erdvias, kurioms ir planuojama skirti šiuos pinigus. Geriau apribokite Vilniaus istorines panoramas žalojančių “dangoraižių” statybą ir tvarkykite nuostabius Šnipiškių medinukus, iš to daugiau paveldui bus naudos nei modernių dirbtinių erdvių, kaip baisus MO kubas, statyba ir beveik visų Lietuvos pinigų susikrovimas į vieną piniginę. Tai tik skatins… Skaityti daugiau

Antanas
Antanas
2 metus
Atsakinėti į  Rytis

Už mokesčių pinigus tvarkti supuvusius Šnipiškių medinukus? Tau gal smegenų operaciją reikia pasidaryti?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button