Prieš nugriaunant vadinamuosius Maskvos namus, ant jų įrengta neofreska „Iki pergalės / Do peremogi“, bus parduota Ukrainai skirtame aukcione.

Iš Maskvos namų išmontuota neofreska „Do peremogi“ bus parduota specialiame aukcione. Jį numatoma surengti rudenį, o visas surinktas lėšas skirti organizacijai „Blue / Yellow“ (VšĮ „Mėlyna ir geltona“), kurios pagrindinė misija yra aprūpinti Ukrainos karius tiek ginklais, tiek kita kovai su okupantais būtina įranga.

Šio kūrinio komanda – menininkės iš Lietuvos ir Ukrainos bei unikalus robotas iš Estijos – vėl suvienija jėgas ir jau šį rudenį Vilniaus centrą papuoš nauju Ukrainos ir jos žmonių tvirtybei skirtu meno kūriniu. 

Naujoji kelių šimtų kvadratinių metrų neofreska „Nezlamna“ jau šį rudenį įsikurs gerai matomoje vietoje Vilniaus centre, ant pastato, iškilusio virš Neries upės, pagrindinės Vilniaus arterijos, ir tęs 2022 m. prasidėjusią istoriją, kai buvo sukurta neofreska „Do peremogi“ ant vadinamųjų Maskvos namų. 

Antrojoje neofreskoje žinią apie nepalaužiamą Ukrainos ryžtą ginti savo Laisvę ir Nepriklausomybę toliau  neša ta pati stipri ukrainietė mergina, pernai „užkariavusi“ vadinamuosius Maskvos namus, savanorė Tetyana Drobotia.

„Ji, Tetyana, vis dar ten, Ukrainoje, Zaporižioje, kur vyksta nuolatiniai bombardavimai. Prie pat fronto esančioje ir periodiškai bombarduojamoje Zaporižioje gyvenimas nesustoja, o per Tetyanos istoriją mes galime pamatyti dalį karo niokojamo Ukrainos regiono realybės“, – papildo L. Šlipavičiūtė.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist