Teritorijų tvarkymo bendrovė „Mano aplinka“ skelbia, kad iš sostinės gatvių jau išvežė keliskart daugiau smėlio, lyginant su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu. Įmonė vienija visas darbuotojų ir technikos pajėgas ir yra nusiteikusi žiemos likučius iš Vilniaus pašalinti per porą mėnesių. Dėl to prašoma visuomenės pakantumo specialiajai technikai.

Rekordinį smėlio kiekį kovo mėnesį surinkusi „Mano aplinka“ už tai dėkinga ankstyvam pavasariui. „Surinkinėti smėlį pradėjome dar vasario pabaigoje. Darbus spartinome visų pirma atsižvelgdami į akivaizdžią tendenciją – tik ką praėjusį žiemos sezoną ant šaligatvių išbarstėme dvigubai daugiau smėlio ir druskos mišinio. Tai reiškia, kad ir jo surinkti reikės daug daugiau“, – teigia „Mano aplinkos“ Teritorijų valymo grupės vadovė Diana Lubė.

Gera žinia ir ta, kad darbai vyksta sklandžiai, taigi smėlio keliamų dulkių mieste lieka vis mažiau. „Atsižvelgdami į Vilniaus miesto savivaldybės reikalavimus ir realią situaciją mieste, dirbame visą parą. Dieną smėlį šluoja kiemsargiai su smulkiąja technika, o vakuuminės mašinos į kelius papildomai siunčiamos ir nakties metu – kad keltų kuo mažiau eismo nepatogumų“, – pridūrė D. Lubė.

Šiomis dienomis kiemsargiai sušluotas smėlio krūvas surinkinėja ekskavatoriais ir Bobcat technika. Tokio techninio pastiprinimo irgi reikalauja itin didelės smėlio sankaupos. Dėl šių darbų vietomis apsunkinamos eismo sąlygos, todėl prašoma vairuotojų pakantumo. Papildomai primenama, kad smėlis renkamas ir iš daugiabučių kiemų, todėl gyventojai turėtų sekti informaciją, kada „Mano aplinka“ prašo patraukti automobilius. „Vairuotojus apie tai informuojame pranešimais, kabinamais prie daugiabučių. Gaila, tačiau raginimai ne visada veikia ir technika į tuos pačius kiemus esame priversti siųsti kelissyk. Dėl to dar kartą prašome vilniečių pavasarį atidžiau sekti informaciją“, – prašė D. Lubė.

Iš viso Vilniuje „Mano aplinka“ prižiūri 421 gatvės šaligatvius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist