Lietuvos naujienos

Seimo viešbučio durys atsiveria karo pabėgėliams iš Ukrainos

Seimas priėmė Seimo statuto pakeitimus, kuriais nuspręsta sudaryti galimybę laisvas gyvenamąsias patalpas Seimo viešbutyje panaudoti teikiant pagalbą nuo karo nukentėjusiems asmenims.

Seimo statute įtvirtinta, kad Seimo nariams nesuteiktos gyvenamosios patalpos Seimo viešbutyje, jeigu nėra gauta Seimo narių prašymų suteikti jas, galės būti suteikiamos laikinai neatlygintinai naudotis nuo karo nukentėjusiems asmenims. Dėl to sprendimą turės priimti Seimo kancleris Seimo valdybos nustatyta tvarka ir sąlygomis.

Nukentėjusių asmenų gyvenimo Seimo viešbutyje išlaidos (už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas) bus kompensuojamos Seimo valdybos nustatyta tvarka.

 

„Taip bus pasiektas, kad ir kuklus Seimo indėlis surandant keletą viešbučio kambarių, padedant išspręsti karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimo problemą, nes matome srautai didėja. Jau kalbama apie 30 tūkst. atvykusių į Lietuvą ir tie skaičiai, matyt, bus didesni. Taigi tikrai visiems reikia solidaraus veikimo, kad tie atvykę žmonės nepatirtų papildomų problemų ieškant vietos apsigyventi“, − Seimo posėdyje svarstymo metu sakė Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button