Lietuvos naujienos

Siūloma panaikinti galimybę apsigyventi Seimo viešbutyje būstą Vilniuje turintiems parlamentarams

Seimui siūloma panaikinti galimybę apsigyventi Seimo viešbutyje parlamentarams,  turintiems nekilnojamojo turto Vilniaus mieste ir aplink jį.

Tai numatančią Statuto pataisą ketvirtadienį Seimui ketina pateikti valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Andrius Vyšniauskas.

Jeigu Seimas pritartų, gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje būtų suteikiama „tik Seimo nariui, neturinčiam ir per paskutinius penkerius metus iki prašymo pateikimo dienos nuosavybės teise neturėjusiam gyvenamosios patalpos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir ne toliau kaip 25 km nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos.“ 

 

Siūloma, kad tokia nuostata įsigaliotų jau šių metų gruodžio 31 d.

Šiuo metu Statutas  numato galimybę Seimo nariams, kurie turi nekilnojamojo turto Vilniaus mieste ir aplink jį, suteikti gyvenamąjį būstą Seimo viešbutyje. Statuto pataisų rengėjų nuomone,  tokia praktika „nėra sąžininga ir teisinga ne tik kitų Seimo narių, bet ir mokesčių mokėtojų atžvilgiu“.

Pagal galiojantį Seimo Statutą, pirmąja eile gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje suteikiama Seimo nariui, neturinčiam ir per paskutinius penkerius metus iki prašymo pateikimo dienos nuosavybės teise neturėjusiam gyvenamosios patalpos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir ne toliau kaip 25 km nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos. Tokiems parlamentarams gyvenimo Seimo viešbutyje išlaidos (už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas) kompensuojamos Seimo valdybos nustatyta tvarka.  

 

Kiti Seimo viešbutyje gyvenantys Seimo nariai moka už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas pagal patvirtintus tarifus.

Statuto pataisas teikia Seimo TS-LKD frakcijos nariai Andrius Vyšniauskas, Mindaugas Lingė, Jurgis Razma, Kęstutis Masiulis, Andrius Kupčinskas, Gabrielius Landsbergis.

Kaip primena ELTA,  LRT naujienų portalas yra pranešęs, kad šiuo metu Seimo viešbučiu naudojasi nekilnojamojo turto Vilniuje ir aplink tjį urintys  keturi opozicijai priklausantys parlamentarai. Žiniasklaidai jie nurodė, kad Seimo viešbutyje atsidūrė dėl įvairių gyvenime susiklosčiusių aplinkybių.

 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button