Ketvirtadienį Seimas po pateikimo nepritarė siūlymams, kuriais buvo siekiama sušvelninti alkoholio kontrolę Lietuvoje.

Už įstatymo projektą balsavo 40, prieš 20, susilakė 44 Seimo nariai. Projektas grąžintas tobulinti.

Įstatymo teikėjas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas tvirtino, kad siūlymai yra logiški ir racionalūs bei lengvinantys verslo dalią.

„Prieš gerus metus buvo sudaryta Darbo grupė iš valdančiosios daugumos atstovų ir buvo pateiktas visas paketas alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų, tačiau parlamente po ilgų diskusijų komitetuose jiems vis tik pritarta nebuvo. Tačiau, tame siūlyme buvo logiškų, racionalių pasiūlymų, kurie šiek tiek palengvintų verslui (dalią – ELTA), tiek įneštų žmonėms aiškumo ir šiuos siūlymus siekiu pateikti”, – antradienį Seimo plenarinio posėdžio metu teigė A. Bagdonas.

Tačiau siūlymams oponavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Aurelijus Veryga, tvirtindamas, kad Lietuva nėra išsprendusi problemos, dėl gausaus alkoholio vartojimo šalyje. Taip pat, pasak jo, pristatytame projekte yra tik viena logiška nuostata, dėl rugsėjo 1 d.

„Pirmiausia, pristatytame projekte yra tik viena logiška nuostata, t.y. dėl rugsėjo 1 d. Bet manau, kad ji tik dūmų uždanga, norint užmaskuoti kitus du ketinimus, kurie susiję su alkoholinių gėrimų liberalizavimu tiek reklamos, tiek prekybos. Lietuva nėra išsprendusi šios problemos, nes nesame pasiekę Europos Sąjungos šalių vidurkio pagal alkoholinių gėrimų suvartojimą, šie pasiūlymai yra į liberalizavimo pusę, tai jie problemos nespręstų, o gilintų”, – sakė A. Veryga.Įstatymo projekte buvo numatyta leisti juridiniams asmenims, turintiems neterminuotas mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijas, aptarnauti pirkėjus lauko sąlygomis ne didesniu kaip 80 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos.

Taip pat siekta nustatyti, kad atvejais, kuomet rugsėjo 1 d. sutampa su laisvadieniu, alkoholio prekyba būtų draudžiama artimiausią darbo dieną.

Galiausiai, buvo norima nelaikyti alkoholio reklama įmonių pavadinimų, kuriuose minimi alkoholiniai gėrimai.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist