Lietuvos naujienos

„Regitra“: paprastėja tvarka parduodantiems automobilius užsienio gyventojams

Nuo rugpjūčio 1-osios paprastėja tvarka parduodantiems automobilį užsienio gyventojui ar įmonei šalies teritorijoje. Kreiptis į „Regitrą“ ir deklaruoti automobilio nuosavybės pasikeitimą pakaks tik Lietuvos gyventojui.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, pardavus transporto priemonę užsienio gyventojui ar įmonei Lietuvos teritorijoje, į „Regitrą“ turi kreiptis tiek jos pirkėjas, tiek pardavėjas. Kitaip tariant, pirmiausia „Regitros“ padalinyje užsienio gyventojas pateikia įgijimo deklaraciją, o ją patvirtina Lietuvos gyventojas. Tik abiem pusėms atlikus šiuos veiksmus, panaikinamas Lietuvos gyventojo vardu galiojantis savininko deklaravimo kodas (SDK) ir po 10 kalendorinių dienų transporto priemonė yra automatiškai išregistruojama.

Tačiau nuo rugpjūčio ši tvarka bus palengvinta ir pareiga kreiptis į „Regitrą“ palikta tik pardavėjui, t. y. Lietuvos gyventojui. Jam, kaip nurodo „Regitra“ pranešime, tereikės per 5 d. d. nuo sandorio sudarymo pateikti vienpusę perleidimo deklaraciją, kurios pagrindu bus panaikintas jo vardu galiojantis SDK. Ši paslauga bus prieinama internetu nemokamai. Tokia pat tvarka taikoma parduodant automobilį užsienio šalies teritorijoje.

 

„Regitra“ tikisi, kad priėmus tokį sprendimą bus paprasčiau ir įmonės klientams, ir sumažės eilės padaliniuose, į kuriuos, įmonės duomenimis, šiemet kreipėsi apie 29 tūkst. užsienio gyventojų, norėdami deklaruoti įsigytą automobilį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button