Siekiant sustiprinti saugumą Lietuvos pasienyje, trečiadienį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje ketinama aptarti siūlymą pasienyje įrengti inžinerinių–fortifikacinių įtvirtinimų juostą, kurią dar visai neseniai parlamentinės partijos įtraukė į naujai pasirašytą gynybos susitarimą. Kaip teigia komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, posėdyje ketina dalyvauti ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovai, kurie pateiks planuojamos fortifikacijos statybos vertinimą.

„Spręsime link kur judame, ką planuosime. Paprašėme VSAT atlikti tokią pasienio apžiūrą, kokie ateina keliai, pristatys tokių jautresnių taškų analizę. Tai žinau, kad VSAT puikiai inventorizaciją padarys ir turėsime tam tikrą matymą“, – Eltai komentavo L. Kasčiūnas.

Anot jo, ketinama diskutuoti, kokios kontramobilumo priemonės būtų efektyviausios. Visgi, pažymi jis, kol kas jokių konkrečių detalių nėra.

„Kol kas tikrai nėra jokių detalių, bet tikrai ieškosime priemonių, kurios leistų galimą priešo intervenciją į Lietuvą sulėtinti. Jos visos svarbios ir jos visos vertos aptarimo. Tai manau, kad diskusija bus konceptuali apie kontramobilumo situaciją, kiek tai svarbu šiandien, kiek tai yra aktualu, kiek tai veikia, kokios priemonės veikia ir panašiai“, – komentavo L. Kasčiūnas.

Taip pat trečiadienį numatyto NSGK posėdžio metu ketinama diskutuoti dėl karo komendanto instituto ir karo komendantūrų sistemos plėtros.

„Bus įtvirtinta įstatymu, kad kuriama užnugario sistema, kad kiekvienoje savivaldybėje yra kuriamos komendantūros, kurios turėtų užtikrinti tam tikrą užnugarį karo padėties atveju. Tai yra sąveika tarp komendanto, kuris yra paskiriamas kiekvienoje savivaldybėje, platesnės karo tarnybos karys su vietiniu žmogumi ir pavaduotoju turi kurti komendantūrą. Tai čia yra toks modelis, jį mes nuolat kas pusę metų pasižiūrime, kaip esame pasistūmėję su komendantūrų kūrimu arba kada bus pirmosios pratybos pasitreniruoti, kaip atrodytų komendantūros veikimas savivaldybėse, – tokie dalykai šiuo klausimu ir bus nagrinėjami“, – sakė L. Kasčiūnas.

Karo komendanto institucija skirta užtikrinti sąveiką tarp ginkluotųjų pajėgų ir savivaldybės. Jų veiklą, atliekant vietos savivaldos institucijų funkcijas, kontroliuoja Lietuvos kariuomenės vadas. Įsteigus šią instituciją planuota į pareigas paskirti 60 karo komendantų – tiek, kiek Lietuvoje yra savivaldybių.

Rugilė Augustaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist