Vilniuje, prie Valdovų rūmų, kuriasi Dainų šventės Vaikų amatų miestelis, kuriame visi, o ypač mažieji, galės stebėti, kaip amatininkai gamina tradicinius dirbinius, ir patys prie jų prisijungti.

Kūrybinių dirbtuvėlių mokytojais taps ne tik žymiausi šalies meistrai, pedagogai, bet ir talentingi vaikai, savo gebėjimus atskleidę „Sidabro vainikėlio“ konkurse.

ELTA primena, kad moksleivių konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninės parodos dalyviai Širvintų kultūros centre 100 liaudies dailės tradicijas bei jų interpretacijas atspindinčių kūrinių pristatė balandį.

Nagingiausių jaunųjų Lietuvos meistrų, „Sidabro vainikėlio“ laureatų darbai papuoš ir Dainų šventės liaudies meno parodą.

Pasak organizatorių, konkurso atranka Aukštaitijoje aukštai kilstelėjo kokybės, tradicijos, darbštumo bei išradingumo kartelę, jaunieji tautodailės meistrai nepamiršo nieko, kas įrašyta tautodailės tradicijų knygose.

Keramika, paprotinė dailė, išsiskleidusi šiaudiniais sodais, margučiais ir verbomis, medžio drožyba, įvairiausias atlikimo technikas – siuvimą, siuvinėjimą, vėlimą, mezgimą, audimą – pristatantys tekstilės dirbiniai, medžio raižiniai bei karpiniai – tokią amatų puokštę surišo jaunieji meistriukai.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas konkursas „Sidabro vainikėlis“ vyko jau šeštąjį kartą. Jaunieji kūrėjai ne tik varžėsi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių „Sidabro vainikėlio“ prizų, bet ir skatinti tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.

Geriausi jaunųjų liaudies meistrų darbai, atrinkti iš regioninių parodų, pristatomi pirmadienį Vilniaus švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atidaromoje Dainų šventės tradicinėje liaudies meno parodoje.

Ieva Urbonaitė-Vainienė Eltos korespondentė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist