Birželį prasidėsiančios šimtmečio Dainų šventės metu Vilnius ruošiasi tiek dalyvių, tiek miesto svečių antplūdžiui. Be to, svarstoma apie galimybę šventę transliuoti specialiuose ekranuose šalies miestų aikštėse, taip pat simboline kaina žiūrovams apmokestinti Kalnų parke vyksiančią generalinę Ansamblių vakaro repeticiją.

„Galvojame generalinę Kalnų parko repeticiją daryti su bilietais, tą paskelbsime dar gegužės pradžioje. Taip pat atsirado nauja iniciatyva statyti miestų centre ekranus ir kviesti burtis žmones ateiti stebėti Dainų šventės vakare, ypač tiems, kas neturi galimybės atvykti į Vilnių“, – spaudos konferencijoje pirmadienį teigė S. Liausa.

„Pasirengimo darbai vyksta išties aktyviai. Džiaugiamės bendradarbiavimu tiek su Vilniaus, tiek su Kauno savivaldybėmis, dirbame su Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijomis, įvairiausiomis tarnybomis. (…) Finansų irgi turime pakankamų, surengti tokią šventę, kokią esame sumanę“, – pabrėžė renginio vadovas.

Jis taip pat priminė, kad 10 iš 14 šventės renginių yra nemokami.

Pasak renginio organizatorių, šventės rengimui skiriama 5 mln. eurų valstybės lėšų, dar daugiau nei pusę milijono eurų skirs Vilniaus miestas. Be to, kaip atkreipia dėmesį šventės rengėjai, dalyvių atvykimu į Vilnių iš finansinės pusės kiekviena savivaldybė rūpinsis pati.

Kaip atkreipia dėmesį Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, iš kitų miestų atvykę šventės dalyviai bus apgyvendinti sostinės švietimo įstaigose, jiems taip pat numatytas nemokamas viešasis transportas Dainų šventės savaitę. Be to, primena meras, renginio organizavimui numatyta 650 tūkst. eurų sostinės biudžeto lėšų.

Vilniaus miesto savivaldybės prisidėjimas prie šventės yra 650 tūkst. eurų. Dar su direktoriumi pakalbėjome ir dėl ekranų, tai ta suma gali augti“, – pažymėjo V. Benkunskas.

„Prisidedame prie dalyvių apgyvendinimo – beveik 19 tūkst. dalyvių bus apgyvendinti savivaldybės švietimo įstaigose, čia turime ilgalaikę patirtį, tik iššūkis dėl šventės mastelio bus didesnis“, – žurnalistams kalbėjo V. Benkunskas.

ELTA primena, kad šių metų birželio 29–liepos 6 dienomis Lietuvoje vyks jubiliejinė šimtmečio Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“. Pirmasis jos renginys įvyks Kaune, Dainų slėnyje, o savaitės koncertinį ciklą uždarys Dainų dienos koncertas Vilniaus Vingio parke.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist