Lietuvos naujienos

Prezidentas 48 kariūnams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį.

S. Daukanto aikštėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje Tėvynei prisiekė 48 ką tik studijas akademijoje pabaigę kariūnai. Dauguma jų įgijo pėstininkų būrio vado kvalifikaciją ir tarnaus Sausumos, po vieną absolventą – Karinėse oro ir jūrų pajėgose.

 “Su didelėmis viltimis žvelgiame į Jus, Tėvynei prisiekusius karininkus, tikėdamiesi iš Jūsų pasiaukojamos tarnybos ir neblėstančios ištikimybės duotam žodžiui. Netrukus Jūs su šviežia energija įsiliesite į stiprėjančią Lietuvos kariuomenę ir praturtinsite ją įgytomis žiniomis bei gebėjimais”, – sveikindamas karininkus teigė Prezidentas.

 

Šalies vadovas pabrėžė, jog pradedantiems tarnybą karininkams svarbu prisiminti praeitį ir semtis iš jos įkvėpimo, tačiau kartu nepamiršti žvelgti į ateitį ir jausti atsakomybę už nepriklausomos Lietuvos valstybės žmonių gerovę ir saugumą.

“Baigę mokslus ir uždarę vienas duris, nuo šiol atidarysite daugelį kitų. Kur bebūtumėte – ar kasdienėje tarnyboje, ar sunkiose pratybose, ar tolesniuose vadų kursuose – niekada nepamirškite, kad Jūsų šventa užduotis – būti nuolatinėje parengtyje. Tik sunkiai dirbdami, mokydamiesi iš geriausių ir siekdami tapti tikrais savo srities profesionalais, būsite tvirtu ramsčiu, kokio neramiais laikais reikia mūsų Tėvynei Lietuvai”, – S. Daukanto aišktėje vykusioje ceremonijoje sake valstybės vadovas.

Tai yra jau 27-oji Lietuvos karo akademijos absolventų laida. 42 vaikinai ir 6 merginos prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

 

Prezidentas Karo akademijos absolventams palinkėjo niekada nenustoti tobulėti, puoselėti pasitikėjimą vienas kitu ir drąsiai žvelgti į bet kokius ateities iššūkius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button