Šią savaitę Briuselyje vyko daugiašalės konsultacijos su NATO sąjungininkais dėl Lietuvos įsipareigojimų NATO vykdymo vertinimo. Jų metu NATO gynybos planuotojai pristatė Lietuvos pasiektą pažangą, įgyvendinant prisiimtus įsipareigojimus ir ypač akcentavo nacionalines ambicijas, ateityje papildysiančias NATO pajėgumų visumą. NATO gynybos planuotojai pabrėžė pavyzdinį Lietuvos gynybos biudžeto subalansavimą – jis atitinka NATO rekomendacijas ir užtikrina reikiamą finansavimo paskirstymą personalo poreikiams, pagrindinės ginkluotės įsigijimams ir itin sudėtingų sistemų išlaikymui visu jų gyvavimo ciklo metu.

Pasak renginio dalyvių, naujausi Lietuvos gynybos finansavimo bei pajėgumų vystymo ir infrastruktūros plėtros planai yra ne tik sveikintini, bet ir verčia pasitempti ir kitas NATO valstybes. Lietuvos gynybos biudžetas šiuo metu gerokai viršija NATO viršūnių susitikime Vilniuje patvirtintą minimalią 2 proc. BVP ribą. Lietuva šiais metais gynybai skiria 2,77 proc. BVP ir siekia, kad šis skaičius išaugtų iki 3 procentų.

Atkreiptas dėmesys, kad kurios šalys susiduria su personalo pritraukimo ir išlaikymo tarnyboje iššūkiais, todėl sąjungininkai domėjosi, kokių priemonių šioje srityje imasi Lietuva. Lietuva yra parengusi platų kariams skirtų priemonių paketą, kuriame – ir padidintos kompensacijos kariams už keliones į tarnybos vietą ir už nuomojamas gyvenamąsias patalpas, išaugusios priemokos už kvalifikaciją, pareigų ar tarnybos specifiką, dalyvavimą tarptautinėse operacijose, o taip pat ir dešimtimis procentų išaugę tarnybiniai atlyginimai. NATO atstovai itin teigiamai įvertino Lietuvos nuveiktą darbą vystant visapusišką kariams patrauklų motyvacinių priemonių paketą ir mišraus kariuomenės komplektavimo modelio taikymą, dėmesį skiriant ne tik profesionaliems kariams, tačiau ir kariams savanoriams bei šauktinių tarnybai.

Sąjungininkės dėkojo Lietuvai už nesibaigiančią paramą Ukrainai, pabrėžė Lietuvos kartu su Islandija vadovaujamos išminavimo koalicijos, svarbą. Prie šios iniciatyvos jau yra prisijungusios 22 valstybės.

Taip pat NATO atstovai pabrėžė svarų Lietuvos indėlį ir kituose daugiašaliuose ir dvišaliuose formatuose – Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, bendradarbiavimas su Šiaurės šalimis NORDEFCO susitikimuose, trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG konsultacijose bei trijų Baltijos šalių (3B) formate.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist